Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po regeneracji pompy wtryskowej


Gość Kobieta inteligentna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kobieta inteligentna

Witam, jestem po regeneracji pompy wtryskowej - uszkodzony tłok i sterownik - koszt 2100 zł. Auto odebrałam od mechanika 29 września i sprawowało się dobrze, aż do poniedziałku 24 października czyli miesiąc czasu było ok. Od tego momentu zaobserwowałam, że auto od czasu do czasu nie ma mocy, coś w rodzaju nie załączania się turbiny. Po kilkakrotnym nadepnięciu na pedał gazu turbina załącza się i jest ok do ponownego spuszczenia nogi z gazu. Auto od piątku tj. 28 października stoi u mechanika u którego regenerowana była pompa bo udzielił gwarancji. Mechanik szuka, zagląda i jak na razie twierdzi, że nie ma zielonego pojęcia co to może być, twierdząc, że z turbiną wszystko ok. Czy macie jakieś propozycje? Pozdrawiam :|

 

Przed chwilą dzwoniłam do mechanika. Stwierdza zapchany katalizator. Dziś będzie to robił. Zobaczymy co dalej. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po regeneracji pompy wtryskowej - uszkodzony tłok i sterownik - koszt 2100 zł. Auto odebrałam od mechanika 29 września i sprawowało się dobrze, aż do poniedziałku 24 października czyli miesiąc czasu było ok. Od tego momentu zaobserwowałam, że auto od czasu do czasu nie ma mocy, coś w rodzaju nie załączania się turbiny. Po kilkakrotnym nadepnięciu na pedał gazu turbina załącza się i jest ok do ponownego spuszczenia nogi z gazu. Auto od piątku tj. 28 października stoi u mechanika u którego regenerowana była pompa bo udzielił gwarancji. Mechanik szuka, zagląda i jak na razie twierdzi, że nie ma zielonego pojęcia co to może być, twierdząc, że z turbiną wszystko ok. Czy macie jakieś propozycje? Pozdrawiam :|

 

Przed chwilą dzwoniłam do mechanika. Stwierdza zapchany katalizator. Dziś będzie to robił. Zobaczymy co dalej. :angry:

 

 

Witam KOLEŻANKĘ, Jak byś mogła podać kilka szczegółów.

1.Jaki silnik?

2.Jaki rocznik?

3.Jaki przebieg?

4.Jakie objawy przed naprawą?

5.Naprawy wykonywane w serwisie czy w "warsztacie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benio36 - KOBIETA INTELIGENTNA już kiedyś opisywała swoje problemy, ale w poscie w dniu 1.06.2011r "Tino, szarpie przy dodawaniu gazu i puszczaniu gazu". Wymieniała przepływkę 2x i bez rezultatów.

Ma silnik 2,2 Di z 2002r / szkoda że do tej pory nie uzupełniła Swojego opisu/

Ja KOBIECIE akurat nie jestem w stanie pomóc - ale gdyby uzupełniła swoje dane może już by miała podpowiedź lub porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kobieta inteligentna

Di 2002 r., objawy jak podał kolega wyżej, pompa była wysyłana do serwisu w Krotoszynie. A co do poprzedniego posta, to po wymianie przepływomierza, mądre głowy przeczyściły jeszcze wtryskiwacze, jeden faktycznie był zapchany. Niestety i to nie pomogło więc została ta regeneracja, która okazała się dobra ale tylko na miesiąc czasu. Czekam na przeczyszczenie katalizatora, w dalszym ciągu bez odpowiedzi. Z pewnościa dam znać co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczyszczenie katalizatora???? czyli jak??

Zapchany katalizator- wtedy spaliny wywalało by w każdym dogodnym miejscu pomiędzy turbo a katalizatorem.

Zobaczyć to można gołym okiem-okopci mocno na czarno miejsce wydmuchu i jego okolice.

Ostatnio przy zatkanym katalizatorze spaliny wywalało przez łączenie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe podejrzewam ze usunał tobie katalizator a resztki sprzedadza. bo wiedza ze nikt nie sprawdzi czy jest czy go nie ma a brak jego nie wpływa negatywnie co najwyzej przywraca osiagi jak był zapchany ten kat (w 2.2 di mozna usuwac a w 2.2 dci nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...