Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Od czego należy że P11.144 ma xenony ?


Michalool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam primere p11 po lifcie,

sprowadzoną z UK .

chciałbym się dowiedzieć od czego zależy xenony .

tzn które wersie mają ja mam,

kolega ma tez p11.144 i ma xenony a ja mam p11.144 i nie mam od czego to zależy ? :)

 

 

dzięki z góry za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam mam primere p11 po lifcie,

sprowadzoną z UK .

chciałbym się dowiedzieć od czego zależy xenony .

tzn które wersie mają ja mam,

kolega ma tez p11.144 i ma xenony a ja mam p11.144 i nie mam od czego to zależy ? :)

 

 

dzięki z góry za info ;)

Zalezy od tego czy kupujący w salonie Nissana zamówił (dopłacił) wersję z xenonami czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiscie możesz dołożyć żarniki xenonowe, aczkolwiek z tego co kojarze to w primerach z ksenonami, odrazu dawali spryskiwacze lamp. Jest to minimalny wymóg posiadania xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiscie możesz dołożyć żarniki xenonowe, aczkolwiek z tego co kojarze to w primerach z ksenonami, odrazu dawali spryskiwacze lamp. Jest to minimalny wymóg posiadania xenonów.

 

tak spryskiwacze ale dużo roboty by było z zrobieniem ich, o ile w ogóle da się je zamatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast spryskiwaczy możesz zamontować ich atrapy (przykleić) nie którzy tak robią, z moich znajomych co zmieniali żarównki na żarniki jezdzą bez przeróbki spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spryskiwaczy potrzebujesz dysz, na alll.......ro za 70 zł chyba, wężyk no i najważniejsze, pompka o wysokim ciśnieniu, pewnie bez problemu do kupienia też na allll........ro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zdaje się, że każda P11.144 z 2.0 benzyna miała w standardzie xenony. W innych motorach w zależności od wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie każda - wersje Comfort High z ręczną skrzynią biegów mogły nie mieć xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro, są komplety niby z tą całą pompką . więc dużego problemu z założeniem by nie było.

a ja mam 1.8, a nie 2.0 .

na razie autko mam w przekładce. więc poczekamy zobaczymy co wymyślę jak odbiorę :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwości wstawienia xenonów to wstawiaj, jakość swiatła jest znacząco lepsza od zwykłych żarówek H4 lub H7

jadąc nocą docenia się to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro, są komplety niby z tą całą pompką . więc dużego problemu z założeniem by nie było.

a ja mam 1.8, a nie 2.0 .

na razie autko mam w przekładce. więc poczekamy zobaczymy co wymyślę jak odbiorę :nissan2:

 

Z ciekawiści, jeśli to nie tajemnica. Ile dajesz za przekładkę i ile czasu Ci będą robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt zamontowania ksenonów.Mam spryskiwacze zamontowane fabrycznie tyko brakuje żarników i przetwornic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt zamontowania ksenonów.Mam spryskiwacze zamontowane fabrycznie tyko brakuje żarników i przetwornic.

Jak masz spryskiwacze to u ciebie kosztem bedzie jedynie zakup zestawu http://allegro.pl/ni...2159195504.html

resztę zrobisz sam

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A policja do takich zestawów się nie czepia. Jak wygląda sprawa wrazie co jak bym miał wypadek i znajdą ze miałem taki zestaw to jak będzie wyglądała sprawa z ubezpieczeniem? Jestem zielony w tym temacie dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapytać się sprzedającego czy zestaw posiada stosowne atesty i certyfikat dopuszczający je do użytkowania na terenie Europy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troszkę kopałem na ten temat bo od lat staram sie robić ze światłami w każdym aucie by świeciły jak najlepiej

teraz oprócz nowych kostek do lamp i nowych kabli 2.5mm to mam na przekażniku i prąd i masa prosto z aku wiec strat praktycznie nie ma ,,,w porównaniu do fabrycznych kabelków uzyskałem sporo 1.,,, V wiec jakieś 10% do 15% i kostki sie nie gotują

 

teraz wsadziłem 90 W żarówki z poświatą niebieską i super świecą ale jednak mało tego światła

 

i mimo że Xenony te zestawy po 99 złotych mają sygnatury odpowiednich żarówek halogenowych h,,,1 .3 .4 ... itp ,,,to nie są odpowiednie do kloszy halogenowych

 

z prawnego punktu co sie doczytałem no legalnie nie mamy prawa wsadzić odpowiednika do lampy z napisem HALOGEN jak to większość robi nawet jak dołożymy spryskiwacz i samo poziomowanie

 

natomiast na gładkich lampach gdzie nie ma opisu tz homologacji na halogen i mamy sprysk i wycieraczki to trudno wyczuć ale na logikę powinno być ok ,,,

 

 

zresztą najgorsze jest to że można by zakładać żarniki xenonowe H4 H3 H1 w lampach halogenowych gdyby było to lepiej wykonane tz xenon był by kopią żarówki a że są po przesuwane główne źródła światła (wolfram w H4 ) i czyli po prostu źródło jest w innym miejscu i po odbłyśnikach i lampie świeci w inne miejsca na drodze niż powinno

 

wiec du,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawiści, jeśli to nie tajemnica. Ile dajesz za przekładkę i ile czasu Ci będą robić?

 

sama przekładka to koszt 5000 zł z częściami .

samochód stoi u mechanika już od października, trafiłem akurat na nie słownego mechanika, i dopiero od lutego coś tam robi . Więc nie za bardzo mogę Ci odpowiedzieć ile czasu mu to zajmie.. myślę że pod koniec marca odbiorę nissanka. a co do xenonów, to myślę że założę . tak 4300 k chyba były fabryczne ?

 

A jak posiadam soczewkę to tez nie nadają się te zestawy???

i jeszcze gładki szkło i soczewka . w p11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...