Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabezpieczenie samochodu


Gość pit_free

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jest to mój pierwszy post na tej stronce więc proszę o wyrozumiałość.Przejdę do rzeczy.Zna ktoś sposób żeby samodzielnie dorobić jakieś dobre zabezpieczenie autka przed kradzieżą?Jakiś magiczny guzik lub coś podobnego?Chodzi o to że zgubiłem drugi komplet kluczyków wraz z pilotem i teraz mam obawy co z tego wyniknie.

Dzięki z góry za wszystkie rady.

 

Temat wisi prawie 2 tygodnie i chyba się na to nie zanosi na to żeby ktoś pomógł :-/

 

Witam.Jest to mój pierwszy post na tej stronce więc proszę o wyrozumiałość.Przejdę do rzeczy.Zna ktoś sposób żeby samodzielnie dorobić jakieś dobre zabezpieczenie autka przed kradzieżą?Jakiś magiczny guzik lub coś podobnego?Chodzi o to że zgubiłem drugi komplet kluczyków wraz z pilotem i teraz mam obawy co z tego wyniknie.

Dzięki z góry za wszystkie rady.

 

Temat wisi prawie 2 tygodnie i chyba się na to nie zanosi na to żeby ktoś pomógł :-/

A temat obejrzało 87 osób jak do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposobów tysiące wystarczy rozcinać jakiś obwód np zasilania wtryskiwaczy czyli znajdujesz kabelek zasilający wtryski rozcinasz go i magicznym przełącznikiem go włączasz jak chcesz do tego jeszcze rozcinanie zasilania układu elektrycznego i ew pompy paliwa kup przełącznik 2 pozycyjny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposobów tysiące wystarczy rozcinać jakiś obwód np zasilania wtryskiwaczy czyli znajdujesz kabelek zasilający wtryski rozcinasz go i magicznym przełącznikiem go włączasz jak chcesz do tego jeszcze rozcinanie zasilania układu elektrycznego i ew pompy paliwa kup przełącznik 2 pozycyjny ..

 

A masz jakiś schemat do tego żebym mógł to zrobić własnoręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblukaj kolory kabli na wtryskiwaczach zobacz gdzie idą np ściąg wtyczki jak masz miernik to sprawdzisz obwody gdzie co idzie ,,,

szukasz jednego koloru reszta będzie różno kolorowa tz ,,,

sygnały z kompa będą kolorowe :zółty zielonu czerwony itp ,,, ito jest masa -

natomiast zasilanie będzie stałe 12 V w momencie przekręcenia stacyjki jeden kolor na wszystkich wtyczkach przy wtrysku

potem znajdziesz na wtyczce jeden kabel ten sam kolor potem będzie sie rozdzielał na 4 wtyczki ,,,,,i już rozcinasz ten jeden zasilający prowadzisz 2 kable do kabiny i już włącznik i tyle

 

nie wiem jak dokładnie wygląda wtyczka w P11 ale powinieneś dać rade miernik 11 zł kosztuje a przydaje sie ,,,,

jak nie skumasz to ci dokładnie poradzę co i jak ,,,

 

kabli kolorowych nie ruszaj i nie mierz miernikiem,,,, na wszelki wyp,,,,

 

'od izoluj zbiorczą wtyczke i zobacz co jest na wtryskiwaczach tz na wtyczkach -

 

-(Wtryskiwacz to jak zawór cewka dostaje prąd to ie otwiera 12V stałe masa - od kompa )

 

a ten jeden zasilający może się rozdzielać gdzieś w wiązce i będzie trudno znaleść wiec szukaj po kolorach i wetkniesz w 1 gruby i sprawdzisz czy wychodzi obwód z wtryskiwaczem ,,,

prosta sprawa jak masz miernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej skomplikowanym patentem chyba będzie magiczny wyłącznik na pompie paliwa. Po kablach łatwo wyśledzić gdzie idą, a skuteczność taka sama, w razie potrzeby łatwo usunąć to zabezpieczenie.

Z ciekawych patentów to spotkałem się z połączeniem przekaźnika rozrusznika z tylnymi światłami przeciwmgielnymi - puki ich nie włączysz nie zakręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej skomplikowanym patentem chyba będzie magiczny wyłącznik na pompie paliwa. Po kablach łatwo wyśledzić gdzie idą, a skuteczność taka sama, w razie potrzeby łatwo usunąć to zabezpieczenie.

Z ciekawych patentów to spotkałem się z połączeniem przekaźnika rozrusznika z tylnymi światłami przeciwmgielnymi - puki ich nie włączysz nie zakręcisz.

 

Też ciekawy pomysł z tymi światłami...tylko jak to zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosto sygnał do przekażnika musi z kąś być i tyle przekrecasz stacyjkę i dajesz prąd na wsteczne światło a przekażnik zamyka obwód dodatkowo można dać tylne przeciwmgłowe i jeszcze wpiąć długie a dotego sygnał na przekażnik masowy spiąć z drzwiami otwartymi ,,,,

 

i jak nie włączysz wstecznego

przeciwmgłowych

swiateł długich -głupi pomysł

i nie będziesz miał otwartych drzwi

 

 

Nie odpali ,,,sposobów jest tysiące

przekaznik za 4-20 zł róznie sprzedają i podłączasz

 

jest to cewka sterowana + i - zamykająca obwód,,,, na drugich 2uch kablach

 

opis to 85 masa

86 sygnał + sowy

30 power typowo z aku

o 2x 78 chyba na wyjście ,,,, i stosujesz 30 a 78 na obwodzie automatu w rozruszniku a plus sygnałowy 86 dajesz z któryś źródeł typowo wsteczny ogrzewanie szyby itp,,,,a masę np z drzwi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam immobilizer domowej roboty, jest bardzo skuteczny i łatwy w montażu, no i łatwy w podłączeniu w samochodzie. Wiele ich zrobiłem i w wielu samochodach zamontowałem, i nikt na to nie narzeka, a przeciwnie, chwalą. Jak to się zamontuje, to do rozblokowania trzeba włożyć wtyczkę mini jack w ukryte gniazdko, i masz około 1 minuty na odpalenie autka, i jeśli w tym czasie nie odpalisz, to sam automatycznie znów zablokowuje, naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...