Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd techniczny 4x4 ... ?


kajot04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy konstrukcja napędu all-mode 4x4 w Qashqaiu wymaga wykonania badań technicznych na jakimś specjalnym najeździe,

czy tak jak wszystkie "normalne" jednoosiowe dwunapędowce.w pierwszej napotkanej stacji diagnostycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpinasz na 2WD i będzie OK. Albo mówisz, że nie wiesz czy można i niech się martwi diagnosta. Przecież to jego obowiązek, ty nie musisz wiedzieć jak działa stanowisko do badania hamulców. Z doświadczenia wiem, że najczęściej nie chcą ryzykować i odpuszczają wnikliwe badanie hamulców. Chyba, że nie chodzi jedynie o stempel w dowodzie tylko o dokładne zbadanie samochodu.

 

Jak badałem hondę HRV (sprzęgło wiskotyczne bez możliwości rozłączenia) to w mojej sąsiedzkiej stacji bali się badać hamulce, bo załączał się napęd AWD i mogło zrzucić samochód z rolek. Powiedzieli, że badanie hamulców powinni zrobić na drodze, za pomocą akcelerometru, ale zawsze było ślisko (początek stycznia) i odpuszczali.

Kiedyś był nowy diagnosta, wjechał na rolki i nic strasznego się nie stało. Hamulce są silniejsze niż napęd.

 

Podobnie było z badaniem motocykla. Niby powinienem wjechać na rolki, ale gdy powiedziałem, że boję się, bo obok jest dziura kanału, to p. diagnosta też wymiękł.

 

Ot, Polska rzeczywistość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...