Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brzęczenie drążka zmiany biegów


Gość gbula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał w swojej Micrze "brzęczący" drążek biegów? Brzęczy mi tylko na 5 biegu w prędkościach ok 80-100 km/h. Jak przytrzymam ręką to jest OK. Brzęczenie dobywa się tak jakby gdzieś z dołu drążka.

Czy ktoś wie co to może być i czy da się to w miarę szybko naprawić?

Nie jest to może aż tak bardzo "upierdliwe" ale bardzo nie lubię jak mi coś stuka, brzęczy skrzeczy podczas jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał w swojej Micrze "brzęczący" drążek biegów? Brzęczy mi tylko na 5 biegu w prędkościach ok 80-100 km/h. Jak przytrzymam ręką to jest OK. Brzęczenie dobywa się tak jakby gdzieś z dołu drążka.

Czy ktoś wie co to może być i czy da się to w miarę szybko naprawić?

Nie jest to może aż tak bardzo "upierdliwe" ale bardzo nie lubię jak mi coś stuka, brzęczy skrzeczy podczas jazdy :)

 

Miałem to samo.

Diagnoza w ASO. Wybity krzyżak na końcu wodzika -tuż przy samej skrzyni. Cena okolo 450 zł bo to integralna czesc wodzika.

Myślałem nad kupnem używki ale do 1.3 zawsze było więcej problemów z częsciami.

 

Pojechałem do znajomego mechanika, zapytal czy dam rade sam wymontowac i mu to przyniesc :D no to na kanal, pol godzinki i mialem w rece ten drazek.

 

On go oddal do jakiegos zaprzyjaznionego zakladu - rozwiercili tulejke zeby znowu byla okragla w srodku, wytoczyli nowy sworzeń. Zaplacilem 20 zł.

 

Montaż kolejne pół godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tak że jak daje wyższy bieg czyli juz w momencie 4 i 5 też mi brzęczy tylko kurcze dokładnie nie wiem gdzie :x a do tego strasznie słychać to nie tylko w wewnątrz auta ale także z zewnątrz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo brzeczenie na 3 i 5 biegu. Wizyta w ASO i w ramach gwarancji wymieniono przegub dzwigni zmiany biegów, osłone dolną przegubu i nakładkę na gniazdo dzwigni. Nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał w swojej Micrze "brzęczący" drążek biegów? Brzęczy mi tylko na 5 biegu w prędkościach ok 80-100 km/h. Jak przytrzymam ręką to jest OK. Brzęczenie dobywa się tak jakby gdzieś z dołu drążka.

Czy ktoś wie co to może być i czy da się to w miarę szybko naprawić?

Nie jest to może aż tak bardzo "upierdliwe" ale bardzo nie lubię jak mi coś stuka, brzęczy skrzeczy podczas jazdy :)

 

bylo kupic automat i by klopotu nie bylo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie mi też brzęczy tylko na 5 biegu od ok 85 do jakichs 110 . Ale sie tym nie przejmuje, przyzwyczailem sie poza tym czesto słucham radia wiec dzwiek nie jest aż tak bardzo słyszalny :wink: ale to chyba nie jest grozna usterka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tak że jak daje wyższy bieg czyli juz w momencie 4 i 5 też mi brzęczy tylko kurcze dokładnie nie wiem gdzie :x a do tego strasznie słychać to nie tylko w wewnątrz auta ale także z zewnątrz :x

 

Jeśli z zewnątrz, to może osłony wydechu spod spodu auta? Nam też tak "szczyrkało", głównie na niezbyt wysokich obrotach (około 2000), również na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość przemo_78

Witam

 

Też miałem coś takiego. Tylko u mnie okazało się że jakaś sprężynka się wygięła i puściła. Mechanik wsadził nową i drgania się kończył. A było to toś takiego że w okolicach 80 - 100 km/h drążek wchodził w rezonans :-)

 

/Pozdrawiam

 

Micra 1.0 '99 ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZWIERZAK

Tak jak kolega wspomniał sprężynka jest przyczyną

 

Nowa w ASO w Warszawie kosztuje 24 zł

A jeżeli tylko spadła to koszt 12zł w ASO lub chwila pod samochodem.

poprstu na 5 biegu lewarek mam maxymalne wychylenie i obija się o wydech

Prawdopodobnie są też problemy z redukcją z 5 na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprstu na 5 biegu lewarek mam maxymalne wychylenie i obija się o wydech

sprawdzę tą sprężynkę (jak się ociepli), ale mam pewne wątpliwości, gdyż u mnie brzęczy nie tylko na 5 biegu, ale i na innych - zależne to jest od obrotów silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze musisz sprawdzic obejme rury wydechowej:]

Wątpię aby była to obejma. jak przytrzymam drążek to przestaje bzyczeć.

 

 

pewnie masz to co ja -> wyrobiony krzyżak. Niestety ciężko dostać do k11 po liftingu bo jest zespolony z drążkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...