Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek oleju napendowego z pompy wtryskowej


Gość leonaro

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.Nissan Sunny 1995r, silnik 2,0 D. Drugi właściciel. Dwa lata eksploatacji. Żadnych usterek w tym okresie.

Co może być przyczyną kapania paliwa z pod śruby centralnej (ostatnia sekcja pompy wtryskowej) Z tego modułu są wyprowadzone rurki wtrysków .

Śruba dużych rozmiarów wkręcona jest centralnie między rurki paliwa o których pisałem wyżej. W tą dużą śrubę wkręcona jest śrubą z łbem pod klucz m12.

Wyciek występuje w czasie pracy silnika z korpusu pompy wtryskowej na gwincie tej -dużych gabarytów śruby.

Silnik pracuje normalnie. Paliwo które wycieka spływa w duł i kapie na rozrusznik.

Proszę napisać - czy to da się naprawić, czy należy wymienić całą pompę wtryskową?

Jeździć tak nie można, bo grozi to zapaleniem paliwa spływającego na rozrusznik.

Proszę bardzo o diagnozę. Może ktoś z Państwa miał taką usterkę.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi - czy to można zrobić samemu bez wyciągania całej pompy wtryskowej?

Dekiel to znaczy ostatni moduł do którego przykręcone są rurki paliwowe wtrysków?

Proszę o więcej szczegółów wymiany tej uszczelki w Twojej Primerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o glowice pompy . W glowicy pompy centralnie jest sruba z nagwintowanym otworem. Otwor w tej srubie jest zaslepiony sruba albo na klucz M12 lub13 . Tak do wiadomosci. Otwor ten sluzy do wkrecania czujnika zegarowego aby ustawic kat wtrysku. Tak jak napisal Voyager to pod ta sruba na klucz 12 lub 13 powinna byc podkaldka miedziana lub aluminiowa i ja trzeba wymienic. . Teraz musisz dokladnie sprawdzic czy to z tej sruby czy spod dekla regulatora z gory nie cieknie.

 

Ale jesli CI cieknie paliwo spod glowicy pompy to oddaj do pompiarza i oni maja na to sposoby zeby nie wykrecac pompy z silkika

 

Natomiast jesli CI cieknie spod sruby z tym otworem to musisz ja wykrecic i dopasowac oring . Tam wlasnie przychodzi oring. Nie znam wymiaru. Pompiarz besdzie wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał jednak dekiel, można zrobić to bez wyciągania pompy z nissmo, śruba by ciekła jak była by odkręcana z jakiegoś powodu, no ale też mogę się mylić, akurat ta usterka to podobno standard w nissmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Precyzyjnie określam że jest to wyciek na styku gwintu tej dużej śruby i głowicy jak sugerujecie.

nie zauważyłem wycieku z pod tej małej śruby wkręconej w tą dużą.

Dzięki za zainteresowanie i proszę o więcej.

Na tygodniu postaram się odwiedzić znajomego mechanika i skonsultować dodatkowo.

Jak usunę tą usterkę, to napiszę.

 

Precyzyjnie określam że jest to wyciek na styku gwintu tej dużej śruby i głowicy jak sugerujecie.

nie zauważyłem wycieku z pod tej małej śruby wkręconej w tą dużą.

Dzięki za zainteresowanie i proszę o więcej.

Na tygodniu postaram się odwiedzić znajomego mechanika i skonsultować dodatkowo.

Jak usunę tą usterkę, to napiszę.

 

Witam Was wszystkich, a w szczególności Tych co podjęli ten temat i próbowali mi coś doradzić. Wczoraj odebrałem samochód od mechanika. Rozkręcił tylną część pompy (bez wyciągania całej pompy) Wymienił na moich oczach (po demontażu dwóch rurek od wtrysków) w pompie wtryskowej gumową uszczelkę-oring. Poskręcał wszystko jak należy. Wymył pompę ciśnieniowo benzyną ekstrakcyjną. Wydmuchał komorę silnika w okolicy pompy sprężonym powietrzem. Pokręciłem rozrusznikiem kilka razy, paliwo poszło na tłoki, silnik odpalił. Przejechałem kilka kilometrów po czym wróciłem na kontrolę do warsztatu. Pompa po oględzinach nie ma wycieku. Jestem szczęśliwy że ta usterka już usunięta. Koszt naprawy 80 PLN, plus 220 PLN transport samochodu na lawecie do warsztatu.

Dziękuję Wszystkim Leonaro. :wave::nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...