Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wojtek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników!

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Nissana Murano S AWD 2006 (model 2007 - lift, wersja usa).

Samochód kupiłem od pierwszego właściciela w Polsce, który sprowadził go z usa 2 lata temu (w usa miał jednego właściciela - sprawdziłem w carfax'ie). Autko ma przejechane 33 000 mil.

 

Po przeczytaniu sporej części forum zrozumiałem, że pierwszą czynnością jaką powinienem zrobić poza wymianą oleju silnikowego to koniecznie wymienić olej w skrzyni biegów na ns-2 nissana lub zamiennik ravenol (czego nie brałem wcześniej pod uwagę - a co jak się okazało jest jedną z najistotniejszych czynności po zakupie).

 

Rozumiem też, że lepiej nie używać przycisku AWD lock bez specjalnej potrzeby tj zakopania się w śniegu czy jeździe po śliskiej nawierzchni na małej prędkości etc.

 

Ogólnie posty na temat reduktorów i skrzyni biegów odrobinę mnie zaniepokoiły :/

 

W razie potrzeby będę się tutaj pytał, a jak narazie wybiorę się do aso na wymianę ns2 fluid :D

 

Pozdrawiam!

 

Witam,

mam pytanie: jakie powinno być zalecane ciśnienie w oponach w w/w murano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odebrałem murano z serwisu - powymieniałem wszystkie oleje.

Do wymiany mam uszczelke pokrywy zaworów (na szczęście z przodu) - wywala troszke oleju, który spływa na alternator :/

Pomyślałem, że połącze to z wymianą świec...

Do wymiany jest kilka elementów zawieszenia.

 

Zmartwiło mnie natomiast to, że w reduktorze prawie nie było oleju !! Mechanik z ASO poinformował aby obserwować, czy nie ma wycieku, jeśli jest wówczas reduktor będzie do wymiany - obserwuje od 2ch dni i nic!! Nie ma nawet kropli - ale dlaczego było go tak mało (ok. 50 gram) to już sam nie wiem. Przy wymianie świec i uszczelki zlece chyba skonktrolowanie stanu oleju w reduktorze lub wymiane tego oleju, który teraz zalali (dla św. spokoju - teraz dosłownie co chwile kontroluje czy wszystko tam OK - i na szczęście wygląda dobrze)... Poprzedni właściciel nie kwapił się do wymian olejowych, które były w kiepskim stanie - zwłaszcza w silniku (za wyjątkiem tego w skrzyni, który był OK - ale i tak wymieniłem).

 

Jak narazie badam zagadkową sprawę małej ilości oleju w reduktorze, porozkładałem papier pod autem w garażu itp :D naczytałem się tyle na forum na temat reduktora, że prewencja przed wyciekami stała się rutyną hehe... Ktoś może wie ile mniej więcej kosztuje wymiana reduktora (usługa) w ASO ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jesli nie jest pekniety a mowisz ze nie ma wycieku to po co?kosz pewnie kosmiczny bo uzywki drogie nawet na allegro.robocizna tez nie bedzie tania bo zeby go wymienic wydech do wyjecia wal i sanie zawieszenia.masz lpg w swoim?jak radio odbiera nasze europejskie fale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywście wymianiać nie mam zamiaru - tak jak mówisz - nie cieknie. Pytam "prewencyjnie". Martwi mnie to, że przy wymianie było tam tego oleju bardzo mało. Ważne, że jak narazie jest OK :D

Gazu nie mam, co do radia to jest OK, przy czym nie każdą stację da się ustawić np. 89,8 sie nie da ale odbiera na 89,9 - nie ma tragedii.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...