Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie nad tylną kanapą


Gość BikJuke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie samo światełko, jakie jest z przodu - zmieści się w podsufitce nad tylną kanapą ? Obawiam się, że z dziurą zostanę... Chcę dodać jakąś małą lampkę, bo okropnie tam ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o jaki samochód chodzi , więc ciężko doradzić jeżeli z tyłu podsufitka się mocno po naciśnięciu ugina to można zamontować jak nie to zrezygnuj lub zamontuj inne światło z przodu może uda się coś dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się ugina... pytam raczej tych, co już dorabiali oświetlenie do tylnej części kabiny.

Dopłaciłem 1200 do dodatkowego oświetlenia i mam tylko 2 diody co mi na nogi z przodu świecą.

 

Z tyłu nadal całkiem ciemno.

Jakby co, to dajcie jakieś zdjęcie. Chętnie spojrzę na Wasze pomysły.

Juke oczywiście. W innych Nissanach też nie ma z tyłu lampek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłaciłem 1200 do dodatkowego oświetlenia i mam tylko 2 diody co mi na nogi z przodu świecą.

 

Pewnie mają złocone styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Założyłem oświetlenie ledowe nad tylnym siedzeniem, koszt - niecałe 40 złotych , instalacja śmiesznie prosta, podłączona do środkowej lampki z przodu,  funkcjonująca tak jak ona , czyli reagująca na otwarte drzwi i wyłącznik przy lampce. 

  

 

post-63487-0-57765100-1412174836_thumb.jpg

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny dla mnie zbyteczny można by się o jakies oświetlenie samochodowe pokusić bo te oczko sufitowe tak toche wieje wiocha ale plus za inicjatywę :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny dla mnie zbyteczny można by się o jakies oświetlenie samochodowe pokusić bo te oczko sufitowe tak toche wieje wiocha ale plus za inicjatywę :devil:

Jeżeli prosta lampka, kolorystycznie dobrana do wnętrza wg Ciebie "wieje wiochą", to - jestem przekonany że duża lampa w kolorowe kwiaty zyskała by

Twoje uznanie. Ale nie dyskutujmy o gustach. Minus za zaczepkę. :thumbsdown:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prosta lampka, kolorystycznie dobrana do wnętrza wg Ciebie "wieje wiochą", to - jestem przekonany że duża lampa w kolorowe kwiaty zyskała by

Twoje uznanie. Ale nie dyskutujmy o gustach. Minus za zaczepkę. :thumbsdown:

Powiedz proszę ile jest miejsca nad podsufitką bo tak  jak w pierwszym poście BikJuke napisał chciałbym zamontować takie samo jak z przodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę ile jest miejsca nad podsufitką bo tak  jak w pierwszym poście BikJuke napisał chciałbym zamontować takie samo jak z przodu.

Pozdrawiam

Odpowiedż wysłałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W temacie oświetlenia z tyłu - ja zachęcam do zainstalowania oryginalnego oświetlenia, spokojnie wystarczy wersja z pojedynczą żarówką. Spełnia swoje zadanie, z tyłu jest jaśniej, lampka podłączona jest do tej z przodu, wygląda estetycznie.

post-53394-0-62831800-1427059215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W temacie oświetlenia z tyłu - ja zachęcam do zainstalowania oryginalnego oświetlenia, spokojnie wystarczy wersja z pojedynczą żarówką. Spełnia swoje zadanie, z tyłu jest jaśniej, lampka podłączona jest do tej z przodu, wygląda estetycznie.

Skąd wziąłeś tą lampkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd wziąłeś tą lampkę?

 

Ja zamontowałem taką samą jak  z przodu na trzy zarówki i jak próbowałem to jedna za dużo światła nie daje(kanapę oświetli, podłogi już nie)- trzy w sam raz. Moż etrzeba wymienic żarówki na ledy?

To taka sama lampka jak w note,qashqai, micra na allegro ok. 30 zł. Odległość wymierzyłem z wersji po lifcie w salonie- wchodzi na styk.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampke nad tylna kanape zorganizowal serwis - sciagali az z Amsterdamu :)

 

Mam pytanie- czy jak zastosuje LEDy do lampek oswietlajacych wnetrze to nie wplynie to ujemnie na dzialanie instalacji elektrycznej?

Edytowane przez sim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- czy jak zastosuje LEDy do lampek oswietlajacych wnetrze to nie wplynie to ujemnie na dzialanie instalacji elektrycznej?

Nic się nie dzieje, mam dwa lata na postojowych. W Juku nie ma ostrzeżeń przed przepalonymi żarówkami- zatem nie kontroluje napięcia w oświetleniu.

Pozdrawiam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho59 mógłbyś zmierzyć odległość od środka lampki z przodu do środka lampki z tyłu. Kupiłem lampkę od Scenica, jak miałem Megane II to była tam taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho59 mógłbyś zmierzyć odległość od środka lampki z przodu do środka lampki z tyłu. Kupiłem lampkę od Scenica, jak miałem Megane II to była tam taka sama

75 cm w linii prostej- mierzyłem miarą stalową więc nie mogłem przytulić się do podsufitki. Nie odmierzaj mniejszej odległości bo jest tam wzmocnienie dachu więc raczej kilka milimetrów więcej niz mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie trzeba zdejmować podsufitki , po wymontowaniu przedniego  oświetlenia, za pomocą ( odpowiednio długiej)  plastikowej listwy z przymocowanym do niej kabelkiem - przesuń  go między podsufitką a dachem do uprzednio wyciętego otworu -  i to wszystko. Powodzenia !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...