Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Średnica tłoczka zacisku hamulcowego


kris109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w moim sunny N14 z prawym przednim zaciskiem hamulcowym, mianowicie zacisk nie odbija do końca i klocek hamulcowy trze o tarczę hamulcową. Wynikiem czego klocki hamulcowe na prawej stronie starczają na jakieś 2 miesiące jazdy. Nowy zacisk to koszt prawie 300 zł, jak dla mnie trochę za dużo a używany ok 50 zl, ale nie wiadomo ile to posłuży. Dlatego moje pytanie brzmi czy ktoś zna wymiary tłoczka zacisku hamulcowego, tak żeby podpasować z jakiegoś innego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej oddać zacisk do regeneracji lub jeśli masz pojęcie samemu to zrobić?? U mnie "na wsi" taka regeneracja kosztuje ok 100zł wliczając zestaw gumek oringów itp. Jeśli tłoczek jest jakiś nie teges w tej cenie jest napawany i toczony na prawidłowy wymiar, natomiast jeśli tylko wymiana gumek cena idzie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa tłoczka się wyjaśniła. Do sunny N14 pasuje tłoczek od daewoo tico nie wiem czy nawet cały zacisk nie jest taki sam, na zdjęciach wygląda prawie identycznie. Dlatego można sobie zregenerować zacisk nowymi częściami bez zabawy w regeneracje starych. Ja do tego kupiłem zestaw naprawczy do prowadnic zacisku od N14. Koszt części zamyka się w 100 zł a ich wymiana faktycznie do trudnych nie należy. Mam nadzieje, że komuś przyda się ta informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...