Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 Almera 2.0 Wariujące zegary


Gość selen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno kupiłem Almera N15 r 1999. 2.0 disel.

Problem polega na tym ze zegary wariują.. np. wskazówka paliwa i temperatury idzie na maxa wskazówka od obrotów podskakuje miedzy 0 a 1 tys. a prędkościomierza nie działa wogóle...

i do tego najgorszy defekt podczas takich awarii trzęsie samochodem na wolnych obrotach... tzw. kangurek... jak przy za szybkim puszczeniu sprzedła.. nie zawsze się to dzieje bo czasami zegary działają normalnie i wszystko jest ok.

 

Poprzedni właściciel powiedział ze nie wie czemu sie tak dzieje powiedział ze mozliwe ze kiedys podłaczył klemy z akumulatora na odwrót... Nie wiem czy to przydatne ale wymieniał tez czujnik położenia wału.

 

Bardzo prosze o pomoc. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Zobacz czy klemy nie są luzne.Co do licznika to wykręc i daj do elektronika od tv ja tak zrobiłem i było cacy.Sprawdz tez czy przy pompie nikt nie kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masy posprawdzałem i wszystko ok. klemy tez ok.

 

Ktoś chyba kombiował sterowniku pompy... są jakies inne srubki

 

 

Martwi mnie tylko to szarpanie bo wystepuje tylko podczas tych wariacji zegarów. W róznych konfiguracjach dzsiaj np. paliwo ok temperatura ok obrotomierz podskakuje prędkościomierz nie działa wogóle

 

Możliwe ze jest to czujnik temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...