Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzytająca dwójka ?


Gość JjS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od czasu do czasu zgrzyta mi drugi bieg przy wyłączaniu na luz. Myślałem, że może nie dociskałem sprzęgła do końca, ale dziś podczas bardzo świadomej jazdy udało mi się namierzyć sytuację, w której występuje zgrzyt:

1. Zimna skrzynia

2. Samochód jechał na drugim biegu

3. Sprzęgło w podłodze

4. Przy niezbyt szybkim przerzucaniu na luz słychać wyraźny zgrzyt (o taki: KRCHHRRHHRHKRKR)

 

Samochód ma niespełna 6000 km. 2.0 Benzyna + manual.

 

Spotkał się ktoś kiedyś z taką przypadłością? A może TTTM (TenTypTakMa)?

 

Jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie było podobnie zgrzytała trójka prawie przy każdym wrzuceniu biegu. Było to przy przebiegu 39 tyś. na szczescie auto było jeszcze na gwarancji. Diagnoza skrztnia do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od czasu do czasu zgrzyta mi drugi bieg przy wyłączaniu na luz. Myślałem, że może nie dociskałem sprzęgła do końca, ale dziś podczas bardzo świadomej jazdy udało mi się namierzyć sytuację, w której występuje zgrzyt:

1. Zimna skrzynia

2. Samochód jechał na drugim biegu

3. Sprzęgło w podłodze

4. Przy niezbyt szybkim przerzucaniu na luz słychać wyraźny zgrzyt (o taki: KRCHHRRHHRHKRKR)

 

Samochód ma niespełna 6000 km. 2.0 Benzyna + manual.

 

Spotkał się ktoś kiedyś z taką przypadłością? A może TTTM (TenTypTakMa)?

 

Jj

Jeżeli chodzi o skrzynie w moim QQ to powiem że biegi płynnie wchodzą od samego początku eksploatacji(auto od dealera przejechało 65KKM).Jedyna przypadłosc to od czasu do czasu słychać jakiś stuk taki głuchy jak np.cofam na wstecznym i potem ruszam do przodu wrzucając pierwszy bieg i puszczając pedał sprzęgła.Macie taką przypadłość w 2.0 benz.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem sprawdzę to napiszę czy u mnie coś stuka jak wykonuję taką czynność. Co do biegów wchodzą idealnie i aby tak dalej.

Sprawdziłem i u mnie nic takiego nie dzieje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja nie raz mam wrażenie (takie odczucie) przy 1 i 2, że skrzynia jest oddzielona od całości układu, tzn. wkładając te biegi uczucie nie kliknięcie ale taki pływanie i o wszedł bieg;) Tzw. mało sztywny cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...