Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gniazdo zapalniczki w bagażniku


Gość vinotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie czy w bagażniku wersji visia można znaleźć podłączenie gniazda 12V zapalniczki ? tzn nie tyle chodzi o podłączenie tam zapalniczki :-) ale np lodówki turystycznej ,i gdzie tego ( kostka? ) szukać .proszę jesli to możliwe o fotkę jak wygląda takie gniazdo w wersjach które je mają. skoro mam doprowadzenia do halogenów, elektrycznych lusterek itp które w tej wersji nie występują to znaczy chyba że nissan stosuje te same wiązki przewodów do wszystkich wersji i nie mąci jak np fiat że każda wersja ma inne przewody :-) chodzi mi tylko o to czy ktoś zakładał takie gniazdko albo wie gdzie szukać podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo zapalniczki znajduje sie po lewej stronie,musisz zdjąć plastik ażeby się tam dostać.Skoro miałeś instalację do wyposażenia wyższego to jest 90% szansy że znajdziesz kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić czy ma się instalację do wyposażenia wyższego? :) Też mam wersję Visia i może i by mi się takie gniazdko przydało. Można jakoś sprawdzić to nie rozbierając połowy auta? Te kable/wiązki można jakoś "wymacać" łatwo gdzieś (halogeny, lusterka, zapalniczka, etc, etc)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię,aby udało ci się coś "wymacać" :rofl: , nawet posługując się schematem elektrycznym niefachowiec miałby problemy z identyfikacją tej plątaniny kabli. Najskuteczniejszym sposobem jest dotarcie do miejsca, gdzie w wersji wyższej jest dany odbiornik i odnalezienie kocówki-kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić czy ma się instalację do wyposażenia wyższego? :) Też mam wersję Visia i może i by mi się takie gniazdko przydało. Można jakoś sprawdzić to nie rozbierając połowy auta? Te kable/wiązki można jakoś "wymacać" łatwo gdzieś (halogeny, lusterka, zapalniczka, etc, etc)? :)

Nigdy na 100% nie bedziesz tego pewien,ale podpowiem Ci jak się za to zabrać.

Zdejmij uszczelkę drzwi po lewej stronie na progu,w dole pod wykładziną biegnie mała wiązka kabli,aby sprawdzić czy są pod napięciem potrzebny miernik lub,oprawka z żarówką 12v i ....szpilka :D tak! szpilka!

Mając załączoną stacyjkę i wyłączony inny pobór ,jeden koniec przewodu od żarówki wiążemy do masy ,szpilką nakłuwamy przewody szukając napięcia.Jest to najprostsza kontrola.Jeżeli z tyłu masz wszystko wyłączone ,a znajdziesz napięcie na kablu ,to najprawdopodobniej jest to kabel od niezabudowanego gniazda.

Dodatkowo możesz jeszcze sprawdzić zdejmując pokrywkę bezpieczników w kabinie,jeżeli wg.opisu z pokrywki pod pozycją RR POWER SOCKET będziesz miał bezpiecznik ,to na bank jest instalacja.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak będzie bezpiecznik w miejscu RR POWER SOCKET to znaczy, że jest doprowadzenie instalacji do zapalniczki do tyłu czy ogólnie dostosowane auto do wyposażenia wyższego? ;) Ze szpilką to nie będę ryzykował...jeszcze mnie zabije. ;) W bezpieczniki...chętnie popatrzę sobie. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a-68-mam pytanie do ,,nissanmaniaki"bo to jest jak widzę osoba bardzo kumata w tym temacie .Mianowicie -mam problem,sprowadziłem z Niemiec Notka i zauważyłem nie dawno że nie mam napięcia w gniazdkach (3).I przy stacyjce włączonej na radio, i włączonym silniku.W obydwu przypadkach brak napięcia ,nawet po wyjęciu bezpiecznika w jego gniazdku nie ma napięcia na górnym i dolnym styku,co to może być ,nie chcę tego całego zestawu odkręcać aby zobaczyć jak jest podawane i skąd napięcie na te gniazdo bezpiecznikowe.A sprawdzałem pod pozycja RR POW.SOC. bezpiecznik jest dobry,bo sprawdzałem napięcie na stykach, w jego gnieżdzie po wyjęciu bezpiecznika pozdrawiam i czekam na odpowiedż zapytanego lub ,kogoś kto się zetknął z taką awarią-a68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytałeś,ale kogo? :D

Równie dobrze my możemy się zwrócić do Ciebie "nie bić jestem nowy" :D

DJ,nikt z nas tak daleko nie ingerował w instalację,nie wiemy(może jednak ktoś będzie wiedział?)Jak biegnie dalej instalacja i jak jest powiązana.Gdyby mnie to spotkało a nie miał bym schematu to najprostsza rzecz,szukanie po kabelkach.Może masz przerwę na konektorze,może jest przerwa na przewodzie,a może któryś przekaźnik nie łapie?Tylko który?

Sprawdź jeszcze raz za listwą zaciskową,czy wszystko jest OK!Bo dalej to tylko w komorze silnika można szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu a68-przepraszam że pomimo wskazówki nissanmaniaka nie potrafię wstawić swojego opisu,Ja do Ciebie się zwróciłem w kwestii pomocy w sprawie braku napięcia na gniazdkach i braku napięcia na listwie bezpiecznikowej przed bezpiecznikiem,Nastąpił mały błąd w kwestii złego napisania na końcu Twojego nica litery zamiast a napisałem i,Co do napięcia to jest brak w gnieżdzie bezpiecznika ,po jego wyjęciu na stykach dolnych i górnych.To jest bardzo dziwne zjawisko,bo przecież te styki muszą być zasilone z jakiejś szyny obok ,a nie chcę sam w to ingerować rozbierając cały panel na którym znajdują się wszystkie bezpieczniki,mam na niego jeszcze gwarancje do marca ,chyba pojadę na serwis może to jest wada z fabryki,bo przedtem jeżdził nim niemiec 80-cioletni ,raczej widzę że nie było to gniazdo używane,dzięki na razie za pomoc,nie mam za bardzo w tej chwili czasu aby jeszcze raz pogrzebać w nim ,czy to gniazdo jest ,czy raczej ma być cały czas pod napięciem ,czy tylko w jakimś położeniu stacyjki -pozdrawiam a68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu a68-przepraszam że pomimo wskazówki nissanmaniaka nie potrafię wstawić swojego opisu,Ja do Ciebie się zwróciłem w kwestii pomocy w sprawie braku napięcia na gniazdkach i braku napięcia na listwie bezpiecznikowej przed bezpiecznikiem,Nastąpił mały błąd w kwestii złego napisania na końcu Twojego nica litery zamiast a napisałem i,Co do napięcia to jest brak w gnieżdzie bezpiecznika ,po jego wyjęciu na stykach dolnych i górnych.To jest bardzo dziwne zjawisko,bo przecież te styki muszą być zasilone z jakiejś szyny obok ,a nie chcę sam w to ingerować rozbierając cały panel na którym znajdują się wszystkie bezpieczniki,mam na niego jeszcze gwarancje do marca ,chyba pojadę na serwis może to jest wada z fabryki,bo przedtem jeżdził nim niemiec 80-cioletni ,raczej widzę że nie było to gniazdo używane,dzięki na razie za pomoc,nie mam za bardzo w tej chwili czasu aby jeszcze raz pogrzebać w nim ,czy to gniazdo jest ,czy raczej ma być cały czas pod napięciem ,czy tylko w jakimś położeniu stacyjki -pozdrawiam a68

nissanmaniak to nie nick a tytuł użytkownika(zależy od ilości postów-niestety nie od jakości :devil: :devil: :devil: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tu -a68-dobrze ,niech będzie to nazwa użytkownika .Moja nazwa użytkownika jest-a68-.zauważyłem wczoraj kopiąc całe forum wiadomości na temat pytań użytkowników -napisaną odpowiedż -nissan maniaka -na podobny problem jednego użytkownika tego modelu o gniazdku wtykowym.to było napisane 07.12.2009r.przez Jacko 29-brak napięcia w gniazdku zapalniczki,i wtedy była odpowiedż nissanmaniaka-szukaj bezpiecznik jest po prawej stronie 15A.tylko tam jest inny opis tego bezpiecznika na tabliczce,nie taki jak podany powyżej na tej stronie że to jest RR POW SOC jest początek owszem RR ale dalej się nie zgadza,nie mam czasu jeszcze raz sprawdzać tej sprawy tzn napięcia na bezpiecznikach na tym bezpieczniku z prawej strony ,sprawy losowe mam takie że samochód stoi ,a ja nie mam czasu ,wracam po ciemku do domu ,a poza tym jeżdżę innym samochodem,a ten stoi na razie.Pozdrawiam n...........aka-a68.

 

a68 -tu chodzi jak dopiero teraz złapałem o nissan maniaka Jacko 29-pozdrawiam ,jak będziesz tak uprzejmy to napisz mi ,bo ja jako użytkownik wielu samochodów nie miałem autka z gniazdem,dzisiaj wracając wieczorem do domu ,zauważyłem że facet coś grzebał w bagażniku i miał podłączoną lampkę przenośną w bagażniku .Wygląda to na to że gniazda są cały czas pod napięciem ,albo może była włączona stacyjka.Bo chyba samochód ze względów bezpieczeństwa powinien mieć napięcie wszędzie wyłączone ,dopiero stacyjka włączona daje napięcie w pierwszym położenie jak np.do radia zasilanie,proszę napisać jak to prawidłowo jest -kiedy ,i w jakim położeniu stacyjki jest napięcie w gniazdkach-a68.

 

a68-już mam prąd w gniazdku,po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a68-już mam prąd w gniazdku,po kłopocie

 

zayebongo, to teraz av-45288.jpg

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...