Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara 2010 - zamarzająca górna klapa od budy


Gość haldon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem tak jak ten wymieniony w temacie, odkąd łapią pierwsze mrozy codziennie zamarza mi górna klapa od paki, nie idzie jej zupełnie otworzyć. Codziennie jest walka z nagrzewaniem tego - dziś było słońce, wczoraj farelka, są jakieś środki albo sprawdzone sposoby na to? Nie ma opcji garażowania. Może ktoś miał podobny problem i ma jakieś ciekawe rozwiązanie. Czekam na podpowiedzi, z góry dzięki.

 

Pozdrawiam!

 

 

Paka taka sama jak na obrazku niżej

siechnice-oddam-leasing-nissan-navara-7TEwOTA4OD_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba pierwszą osobą, która pisze o takim problemie. jaką masz zabudowę ? Olej w siłownikach - teleskopach robi się gęsty pod wpływem niskiej temperatury i blokuje uszczelkę. Nic z tym nie zrobisz, trzeba zmienić oba siłowniki na nowe.

 

Na przykład można coś wybrać z FA Krosno. Na forach piszą, że dobre, bo polskie i działają prawidłowo przy - 24 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siłowników to u mnie co roku na zimę przestają trzymać i zawsze przy pierwszych przymrozkach widzę gwiazdy jak dostanę klapą

w baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dobrać się do zamka i popychaczy od spodu klapy. Z tego co pamiętam to chyba cztery wkręty do odkręcenia. Weż WD 40 i potraktuj nim wszystkie ruchome połaczenia, potem smar i powinno pomóc.

Tam często jest dosyć dużo wilgoci , która w niskiej temp blokuje zatrzaski boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontować zamek , "wyprać" w benzynie z syfu , przedmuchać powietrzem , smarować ale tylko biały - żaden inny i na pewno pomoże !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamki po lewej i prawej stronie to wystarczy przesmarować te plastikowe prowadnice języków zamków. U mnie wystarczyło prysnąć wd40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...