Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] 2004 2.2 dci wymiana rozrzadu


Gość rucio79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam maly problemik z glosnym rozrzadem moj mechanik poradzil mi wymiane tyle ze stwierdzil aby to zrobic potrzebne jest wyciagniecie silnika, tu sie pojawia moje pytanie czy to konieczne? Wiem ze jest tam malo miejsca, ale moze sa sposoby na wymiane bez demontazu silnika. Wielkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz zmienić mechanika. Pierwszy raz słyszę aby w jakimś samochodzie wyjmowano silnik do naprawy rozrządu.

Pewny jesteś że to rozrząd??? Jakie objawy??? Może hałasuje pasek na alternatorze???

Na górze po prawej stronie masz kolego coś takiego jak------wyszukiwanie, wpisz tam słowo >>>rozrząd<<<, a będziesz miał co czytać z pół nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz objawy sa takie ze jest halas szczegolnie na zimnym silniku po przebyciu kilku kilkunastu kilometrow (gdy silnik sie rozgrzeje) halas cichnie, wszystko to dochodzi centralnie spod pokrywy rozrzadu. W kilku ostatnich dniach sie pogorszylo i halas utrzymuje sie caly czas i jest glosniejszy. Poza tym uzywalem tej magicznej wyszukiwarki sporo czytalem, ale nigdzie nie bylo nic na temat samej wymiany jak to sie odbywa (chyba ze cos przeoczylem, tak tez sie zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam to samo - w tym silniku z tego co wiem nie da się wymienić rozrządu (łańcuch, napinacze, ... ) bez wyciągania silnika.

Mam pytanie - czy już to robiłeś? A jeśli tak to ile to Cię kosztowało? Z tego co ja się orientowałem to w ASO około 5tys :-(

Najtaniej jak znalazłem to jeden mechanik podjął by się za 3500 (z częściami oczywiście) więc na razie jadę dalej i dzwonię łańcuchem - mam nadzieję że za szybko nie pęknie albo nie przeskoczy bo wtedy to może być nieciekawie - a może ktoś to już przerabiał?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...