Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n13/b12] Pulsar 88r 1.6i -zamiana bębnów na tarcze


Trubal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszyskim!

Mam od jakiegoś czasu nissana pulsara, znanego tez jako exa z 88 roku. Całe tylne hamulce są do wymiany, łącznie z bebnami i chciałbym w związku z tym zamienić je na tarcze.

Technicznie to jest Nissan sunny n13/b12 i wszystkie części od niego pasują, poza karoserią oczywiście oraz drobnymi detalami wizualnymi i wnętrzem.

Od jakiego modelu powinienem przeszczepic osprzęt tylnych hamulców tarczowych i czy w ogóle jest taka możliwość bez jakichś wielkich modyfikacji cięcio-spawalniczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam N13 GTI i service manual od EXA właśnie, podczas oględzin stwierdziłem ze to wszystko jest identyczne poza tym co wymieniłeś. Podzespołów musisz szukać z N13 GTI bo tylko tam tarcze były montowane na tył. Kolejna sprawa to inne linki do hamulca ręcznego niż do bębnów. Wiedzieć musisz ze na tyle jest tylko Tarcza (piasto-tarcza) co jest dość drogą inwestycją (ostatnio na promocji płaciłem 280zl na motoneo.pl) i nigdy ręczny nie będzie tak mocny by zblokować ci koło pod czas jazdy jak bęben. Następnym krokiem jest łożysko które tez jest w cenie od 150-200zl za stronę (o ile je znajdziesz, bo dużo sklepów nie wie ze do n13 GTI były większe i sprzedają te do bębna). Życzę powodzenia z rozkręcaniem tylnych wahaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...

Cóż, ostudziłeś mój zapał:P

Chciałem to zrobić, ponieważ mam w tej chwili praktycznie całe bębny z całym osprzętem do wymiany, więc myślałem że bym trochę zaoszczędził jeżeli by wyszło że tarcze są łatwiejsze do zamontowania. W takim razie będę musiał zostaćprzy bębnach (przynajmniej na razie) i próbować znaleźć je w dobrej cenie.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...