Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prośba o pomoc - dziwne odgłosy ze sprzęgła D40


daz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość poważny problem z moją navarą model D40. Problem, jak mi się wydaje, jest ze sprzęgłem. Postaram się mniej więcej opisać zachowanie. Zaczynało się tylko przy podjeżdżaniu na pół sprzęgle w korku, przy puszczeniu pedału do połowy słychać było dziwny pisk połączony z lekkim tarciem. Odgłos coś jak zatarte stare łożysko, lub odgłos tarcia dmuchanym balonem od gumę lub styropian. Wiem że ten opis może brzmieć dziwnie ale jak powiem że coś mi "piszczy" to wprowadzę was w błąd. Teraz problem się nasilił. Odgłos słychać przy każdej zmianie biegu, jak wciskam pedał sprzęgła, przestaje "piszczeć" jak puszczam sprzęgło. Podobnie na postoju, jak wcisnę sprzęgło i wbiję np, jedynkę to do momentu aż nie puszcze sprzęgła słychać ten odgłos. W trakcie jazdy jest ok, nic nie słychać, jedynie jak wcisnę pedał sprzęgła żeby zmienić bieg. Byłem jakiś czas temu w warsztacie jak problem nie był aż tak widoczny to nie bardzo wiedzieli co to może być, i stałe stwierdzenie "jeździć aż będzie widać". Pały wstępne propozycje na koło dwu masowe. Dodam że auto ma przejechane 230tys km, i jakieś 60tys km temu wymieniałem całe kompletne sprzęgło razem z dwumasem, ale może coś się w nim znowu spiepszyło? Jeśli ktoś ma pomysł co to może być, lub miał coś podobnego będę bardzo wdzięczny na pomoc, gdyż nie chce bez sensu np wymienić znowu dwumasu lub sprzęgła bo to jednak zabawa na kilka tys zł.

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, tak jak mówiłeś, łożysko sprzęgła i do tego tuleja na wale przy skrzyni miała luz i dla tego obracała się razem z łożyskiem i dla tego takie dziwne odgłosy. Ale po wymianie sprzęgła na nowe wszystko chodzi idealnie. Dzięki wielkie za podpowiedź.

A tak na marginesie, miałem wcześniej założone sprzęgło firmy Blueprint i po 60tys km łożysko się zatarło a tarcza była na wykończeniu, dlatego jak będziecie się przymierzać do wymiany to lepiej coś innego założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...