Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbieżność i geometria - a lift samochodu + 5cm


Caesar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podniosę samochód (D22) o 5 cm na drażkach skrętnych to zmieni się geometria, zbieżność, kąty wyprzedzenia ?

Taki nieznaczny lift nie powinien mieć znaczenia dla trwałości przegubów napędowych, czy może ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria zmieni sie makabrycznie zwłaszcza PK wyjdzie mocno ujemne, w d22 nie wiem czy da się to ustawić, bo tam są chyba śruby mimośrodowe nie jak w d21 podkładki,

no nie wiem czy to jest nieznaczny lift, podstaw sobie podnośnik podkręć do góry i zobaczysz czy ci to pasuje :)

ma wpływ na przeguby ale raczej nie jeździsz chyba ciągle z dołączonym przodem,

na 5cm będziesz musiał przełożyć wieloklin, gadałem kiedyś z gościem podnieśli d22 o 60mm, nie wiem czy ustawili geometrie czy to olali ...,

... ostatnio widziałem forda explorera podniesionego na zawieszeniu 16cm !! nikt się nie przejmował tym ze się wszystko rozjechało bo miał być tylko w teren ... zależy kto do czego potrzebuje samochód

 

a jeszcze wracając do tematu to w ASO na toruńskiej chłopaki nie rozróżniają zbieżności od geometrii, musiałem sobie z kierownikiem pogadać ...

zerknij tu bo ostatnio zaczęliśmy o tym pisać http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/65291-podniesienie-nadwozia-na-ramie-terranio2-95r27td/page__st__20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra podpowiedź, Dzięki.

Chciaż ni których terminów nie rozumiem.

Właśnie się zastanawiałem nad podniesieniem budy.

Kupiłem sobie podnośnik 4 kolumnowy ale dopiero na wiosnę go uruchomię - podstawę betonowa muszę wylać.

Chwilowo odpowczywam a drążki i amorki ze strusiem leżą pod biurkiem.

A propos Strusia.

Zamontowałem CS0031R to resory Old Man Emu - jeżdziłem na torze ofroadowym i się okazało, że pióra poprzesuwały się wzgledem siebie (na szczęście symetrycznie w obu resorach ok 1 cm górne pióro przesuneło się względem drugiego pióra) i nie wiem skad to się wzieło? Chyba nie powinienem jeżdzić po skarpach...

Normalnie resor ma kilka takich obejm co ustalja pozycje piór nie i nie pozwalaja się im przesuwać, a tu w tylniej części nie ma ani jednej obejmy. Jedna jest tylko z przodu. Mechanik co to montował mówi, że widać tak powinno być... ale obawiam się, że jeśli nie ma racji, to bedzie rozwałka porządnych resorów. Chyba, że można to źle zamontować - to by było wytłumaczenie, ale wszystkie elementy maja gniazda, śruby etc. więc powinno się trzymać prosto. Masz jakieś spostrzeżenia na ten temat?

Ten lift budy w twoim sam. jest juz gotowy?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PK Pochylenie Koła, WSZ wyprzedzenie sworznia zwrotnicy .... google prawde ci powie znajda sie schematy co i jak

no mój gotowy jeździ wszystko w normie powiedzmy, lift jaki lift u mnie to lifcik

 

można zamontować tył na przód :)

ja mam resory od d22 mają mnóstwo obejm dodatkowych,

nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie dorobił obejmę,

jakiś warsztat otwierasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moe te 5 cm to byłoby za dużo, nie chciałbym wszystkiego zużyć.

W większości jeżdze po ulicach. Warsztacik na włąsne potrzeby otwieram.

Zrobiłem całą płyte podłogową "na leżąco". Wymieniłem uszczelniacze w reduktorze też na plecach i doszedłem do wniosku,

że zarobiłem już na ten podnośnik.

Ciekaw jestem jak taki lift budy wygląda "in real". Może jakiś zlot, albo spotkanie jest w planie?

Widziałem, że Ostróda... ale to późno i daleko.

Obecnie nic nie robię, chlapacz tylni dynda na wietrze i czekam, kiedy się zgubi. Aby do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś poponowałem zlot dla terrano i pickupów bo to technicznie podobne to nie było chętnych

ja rozbebeszyłem kompletnie nawet z farby na ramie:) swojego pod chmurką, zrobiłęm specjalny podnośnik do zdjęcia kabiny i takie tam...

chodzi mi po głowie żeby siaść i napisać cały poradnik o lifcie jego konsekwencjach itp ale jakos czasu nie mam, ale odpisywanie wszystkim na maile z pytaniami JAK na prv tez juz troche zaczyna zajmować

 

w ogolę to ponoć bezkarny lift podkręcając drążki to około 20mm, aczkolwiek u mnie i z tym był problem, żeby geometrie ustawić, ale tutaj oże być moja wina bo wsadziłem dolne wahacze od starszego rocznikowo pickupa no i jak dopiero niedawno sprawdziłem to numery cześć nie pasują do siebie ... a wyglądał tak samo nie przyszło mi do głowy sprawdzać przed założeniem, być może tu jest problem, dowiem się w lato bo teraz za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...