Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lakier w Juke'u


Komandor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy kolejny problem - słaby lakier. Bardzo łatwo wiśniowy metalic zarysować nawet palcem i to na umytym aucie! Podobno wiśniowy i czarny to najpopularniejsze kolory więc pytam o opinie. Ja jeszcze nie spotkałem auta z tak miękim lakierem.

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewasz po ekologicznym, wodnym lakierze ?

Mam czerwony metalik i odnoszę wrażenie, że jest dużo delikatniejszy niż w moim poprzednim 8 letnim oplu (również metalik)

Mam już drobne ryski w okolicach klamek, maska, drzwi.

Trzeba uważać przy usuwaniu nieczystości z nadwozia i nie próbować miejscowo trzeć lakieru bo łatwo zarysować.

 

Jak zarysujesz lakier do blachy to lakier w okolicach zarysowania odłazi jak zdrapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny problem - słaby lakier. Bardzo łatwo wiśniowy metalic zarysować nawet palcem i to na umytym aucie! Podobno wiśniowy i czarny to najpopularniejsze kolory więc pytam o opinie. Ja jeszcze nie spotkałem auta z tak miękim lakierem jak w ten.

Niestety mam podobne wrażenie...Palcem to lekka przesada , ale ciągle muszę usuwać jakieś małe ryski nie wiadomo skąd się biorące , widoczne na tym bordowym kolorze przy pomocy pasty lekko ścierającej. Na ogół schodzą , chyba , że rysa jest głęboka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w ASO Nissana na lakierowaniu uszkodzonego błotnika. Pracownik serwisu przyznał, że wszystkie Nissany Juke niezależnie od koloru mają, niestety "miękki" lakier.

Ciekaw jestem jak wyglada to QQ lub innym modelu aktualnie produkowanego nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Juke ma lakier perłowy biały i jest on wiele grubszy i przez to trwalszy. Jeżdżę od IV.2011 i po przejechaniu 21.000km nie ma żadnych zarysowań.

Może wersje 4x4 celowo wzmocniono. Pozdrawiam :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

I tu Wam zdradzę tajemnice "białej perły" a bierze się ona poprostu z ciekawego lakierowania tzn nakładania podwójnej warstwy białego lakieru "zmieszanego" z lakierem bezbarwnym tj, po pierwszym malowaniu zderzaka jest on całkowice matowiony i malowany raz jeszcze i tak powstaje "Biała perła" dlatego jest twardsza bo jest podwójnie malowana.

 

A wiem bo pracowałem na lakierni dla Opla, Fiata, Volkswagena itd :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykra wiadomość dla przyszłych potencjalnych kupców JUKE. Kolor biała perła Juke'a 4x4 jest już niedostępny w sprzedaży. A to pewnie dlatego, że te modele będą już produkowane w UK. Sam nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele 4x4 sa juz od wrzesnia produkowane w UK ... ale podobno ma wejsc kolor ciemny fiolet czy wisnia (taki sam jak w QQ), moze dlatego

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam juke od miesiąca czarny metalik niestety lakier słaby już w momencie zakupu stwierdziłem na masce oraz dachu pewne plamy wizyta w serwisie pan stwierdził ,że powodek były ptasie odchody ? w przypadku maski problem usuniety ale z dachem jest kłopot.staneło na tym ,że serwis zaproponował dodatkowe akcesoria do samohodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jeden skuteczny sposób usunięcia plamy.Rockatansky pewnie kolega zaraz odda furę na lakierowanie dachu w nowym samochodzie, z powodu plamy wielkości 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość problem z lakierem...

Lakier bardzo złej jakości czarny-na lakierze pojawiły się kropki na masce i dachu,które są nie do usunięcia.Auto mam od czerwca-garażowane a we wrześniu po urlopie zauważyłam regularne kropki.Jak załatwić ten temat-wszak gwarancja na lakier trwa 3 lata.A może sprzedający dorzucą parasol lub plandekę bym mogła samochód chronić przed opadami lub ptactwem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej w temacie kropek (rdza, odpryski, purchle, ubytki od ptasich odchodów, może świeży asfalt?) Kiedyś miałem zakropkowane na brązowo auto i myślałem, ze fura rdzewieje... Cięzko to było całkowicie usunąć. Tak czy owak wizyta w serwisie zalecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne koleżanki i koledzy to sa masowej produkcji samochodu więc czego tu oczekiwać. Jak byście kiedyś byli w Sunderland w fabryce gdzie powstaja Wasze F15 samy byście zrozumieli. Niska cena to też niska jakość i lakiery wodne..... . Auta sa objęte 3letnia gwarancja na uszkodzenia powłoki lakierniczej powstałe z wyniku procesu produkcujnego i 12 lat perforacje od korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne koleżanki i koledzy to sa masowej produkcji samochodu więc czego tu oczekiwać. Jak byście kiedyś byli w Sunderland w fabryce gdzie powstaja Wasze F15 samy byście zrozumieli. Niska cena to też niska jakość i lakiery wodne..... . Auta sa objęte 3letnia gwarancja na uszkodzenia powłoki lakierniczej powstałe z wyniku procesu produkcujnego i 12 lat perforacje od korozji.

 

R35 byłeś w fabryce w Sunderland?? Niska cena?? Co tu rozumieć...

 

Podejrzewam że nie byłeś w żadnej fabryce gdzie maluje sie samochody na dodatek lakiery wodne to nowość?? TAK!!! kto w dzisiejszych czasach maluje inaczej?? więc i tu nie masz racji.

Każdy lakier musi mieć swój kolor, twardość, trwałość, przyczepność itd oczywiście wg charakterystyki danego lakieru więc nic tu nie ma cena auta do lakieru. Masowa produkcja?? Hmmmm a może powiesz mi że np.VW Passat czy inne są malowane inaczej??? Badania są inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baginek.. masz bardzo nikłe pojęcie o temacie i pieszesz mi tu jakieś pierdoły. Najpierw wróć do podstawówki - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja napisałem , że lakiery wodne to nowość?? - czytaj od początku do końca , a jeśli nie rozumiesz zapytaj się kogoś aby Ci wytłumaczył. Lakiery wodne zostały wymuszone nie jako przez wymogi ekologi i cięcia kosztów. Co do fabryki a właściwie wszystkie 3 w europie to je znam bardzo dobrze , ale to już nie twoja inna historia.

Wracajac do parametrów samego lakieru jak napisałeś.. wszystko sie zgadza , ale zapewne jest to spowodowane brakiem technicznej wiedzy z Twoje strony wymienione przez Ciebie parametry będące częścią specyfikacji lakieru ( wkładam tu całość podkład itp do jednego worka ) mają wpływ na cene a ta z kolei na jakość. Postawiłeś dwa pytajniki przy masowej produkcji.. a co to w/g Ciebie jest.. nie masowa produkcja?

To by było na tyle Twojej wypowiedzi. I zakończe to tekstem z filmu - "nie chce mi się z Tobą gadać" bo i nie ma o czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie tej dyskusji i mam pytanie do "R35"

 

Czy moglbys wytlumaczyc co masz na mysli po przez "masowa produkcje" czy "wodne lakiery"

 

-"Szanowne koleżanki i koledzy to sa masowej produkcji samochodu więc czego tu oczekiwać. Jak byście kiedyś byli w Sunderland w fabryce gdzie powstaja Wasze F15 samy byście zrozumieli. Niska cena to też niska jakość i lakiery wodne..... ."-

 

czym roznia sie od producji samochodow i technoligii lakierowania ... innych marek jak np BMW ze sa gorszej jakosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baginek.. masz bardzo nikłe pojęcie o temacie i pieszesz mi tu jakieś pierdoły. Najpierw wróć do podstawówki - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja napisałem , że lakiery wodne to nowość?? - czytaj od początku do końca , a jeśli nie rozumiesz zapytaj się kogoś aby Ci wytłumaczył. Lakiery wodne zostały wymuszone nie jako przez wymogi ekologi i cięcia kosztów. Co do fabryki a właściwie wszystkie 3 w europie to je znam bardzo dobrze , ale to już nie twoja inna historia.

Wracajac do parametrów samego lakieru jak napisałeś.. wszystko sie zgadza , ale zapewne jest to spowodowane brakiem technicznej wiedzy z Twoje strony wymienione przez Ciebie parametry będące częścią specyfikacji lakieru ( wkładam tu całość podkład itp do jednego worka ) mają wpływ na cene a ta z kolei na jakość. Postawiłeś dwa pytajniki przy masowej produkcji.. a co to w/g Ciebie jest.. nie masowa produkcja?

To by było na tyle Twojej wypowiedzi. I zakończe to tekstem z filmu - "nie chce mi się z Tobą gadać" bo i nie ma o czym...

 

No no a w tej bajce były smoki i latające dywany.

 

Pozdrowionka dla Ciebie :D

 

P.S "Niska cena to też niska jakość i lakiery wodne..... ." Hahaha nie moge :D

 

ProceSS co on Ci powie jak on był (o ile był) tylko w Sunderland :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam pytanie , czy u was w JUKE też występuje problem odchodzącego lakieru bezbarwnego na przednim zderzaku. U mnie już w trzech miejscach na zderzaku lakier bezbarwny klar odpada od lakieru bazowego. Czy to jakaś wada fabryczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy u was w JUKE też występuje problem odchodzącego lakieru bezbarwnego na przednim zderzaku. U mnie już w trzech miejscach na zderzaku lakier bezbarwny klar odpada od lakieru bazowego. Czy to jakaś wada fabryczna ?

Tak,to wada fabryczna żle zamontowanego zderzaka,na gwarancji były całe ponownie  lakierowane,przy montażu zastosowano odboje,aby zderzak nie ocierał o karoserię,wada pierwszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...