Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świece zapłonowe


Gość psoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie jakie świece polecacie do Tiidy? Zbliżam się do 90 tyś i w Nissanie proponują mi wymianę świec za około 400 zł ( 4 sztuki)!!! Spark Plug 22401-CK81B.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jakie świece polecacie do Tiidy? Zbliżam się do 90 tyś i w Nissanie proponują mi wymianę świec za około 400 zł ( 4 sztuki)!!! Spark Plug 22401-CK81B.

 

Pozdrawiam

Te są super(mam w micrze)ale koszt ok.200zł

http://www.e-autocze...nowe-plzkar6a11

http://www.e-ngk.pl/...118-p-2548.html

 

A swoją droga uzupełnj pod awatarem dane o silnik,tak na przyszłość żeby nie zgadywać ;)świeczki do obu benzynówek

można taż kupić np,irydowe zamiast platyny-będzie sporo taniej(champion,denso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Te są super(mam w micrze)ale koszt ok.200zł

http://www.e-autocze...nowe-plzkar6a11

http://www.e-ngk.pl/...118-p-2548.html

 

A swoją droga uzupełnj pod awatarem dane o silnik,tak na przyszłość żeby nie zgadywać ;)świeczki do obu benzynówek

można taż kupić np,irydowe zamiast platyny-będzie sporo taniej(champion,denso)

 

Świetnie ale co z uszczelką pod kolektor. Każda wymiana świeć wymaga demontażu kolektora. W Nissanie o tym nie wspominają kiedy pytasz o koszty ;-) Można gdzieś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wg mnie jest na tyle elastyczna że nie wymaga wymiany. Ja przynajmniej nie wymieniałem... Trzeba mieć specjalny klucz do odkręcenia świecy. Ja musiałem dokupić ponieważ ten który miałem był zbyt szeroki i nie wchodził w gniazdo (standard).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość bluedave

witam kolegów!

wymieniał ktoś już te świece samodzielnie?

zastanawiam się, czy jestem w stanie sam to zrobi tzw "metodą gospodarczą", czy to jakoś strasznie trudne?

co prawda mam przejechane 61 tyś auto od nowości salon PL, ale prawie cały przebieg z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Miło słyszeć że ktoś ma przejechane 60 tys. na gazie :) Jeżeli masz trochę pojęcia i odpowiednie klucze to nie powinno być problemu. Problem leży jedynie w posiadaniu klucza do świec które są osadzone bardzo głęboko i średnica otworu wymusza posiadanie innego niż standardowego klucza. Gdybyś byś w okolicach Śląska to zapraszam, posiadam taki klucz a nawet nowe świece dedykowane do Tiidy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluedave

Miło słyszeć że ktoś ma przejechane 60 tys. na gazie :) Jeżeli masz trochę pojęcia i odpowiednie klucze to nie powinno być problemu. Problem leży jedynie w posiadaniu klucza do świec które są osadzone bardzo głęboko i średnica otworu wymusza posiadanie innego niż standardowego klucza. Gdybyś byś w okolicach Śląska to zapraszam, posiadam taki klucz a nawet nowe świece dedykowane do Tiidy ;)

 

czy klucz i świece na sprzedaż?

co do LPG to niby ten silnik jest na "czarnej liście Prince"(nie nadaje się do gazu) ale jest tam również "fordowski duratec" który na LPG śmiga aż miło...

ciekaw jeszcze jestem czy w mojej tiidzie zawory trzeba regulować czy są hydrauliczne, bo nigdzie o tym nie ma... :thumbsdown: a jak ściągnę kolektor to pewnie tam zajrzę... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory są regulowane blaszkami(nie hydrauliką)Tylko przy podwyższonej głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Klucz posiadam w takim sensie że mogę komuś pomóc dokonać takiej wymiany, ale jeszcze mi się przyda:) Świece również mam na następną wymianę, ale posiadam paragon i zawsze mogę komuś odstąpić gdyby była taka potrzeba - na przykład odwiedziny kolegi z daleka ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...