Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

umierajacy regulator napiec?


vern1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, sprawa jest taka, od wczoraj moje sloneczko co pare min dostaje niesamowitego kopa elektrycznego, swiatla mijania sa jak latarnia morska, a deska rozdzielcza swieci tak, ze najlepiej byloby jezdzic w okularach przeciwslonecznych ;-)) sytuacja sie powtarza co jakis czas, potem sie stabilizuje, o tyle jestem zdziwiony , ze w/w regulator robilem jakies 3 mce temu...robota wyniosla 250zl - wiec nie dosc , ze dalem sie najpewniej oszukac to jeszcze zaiste dostalem jakas uzywke po regeneracji...

Bylem u elektryka, lecz niestety wtedy nissan zachowywal sie najzupelniej w swiecie normalnie i nic nie mogl stwierdzic, tu sie nasuwa pytanie, w/w objawy to raczej na pewno regulator? bo zamierzam w pon po prostu sam go kupic i pojechac z gotowa czescia do elektryka, zeby zrobil.

Dajcie znac

pozdrawiam

edit: dodam tylko, ze wyczyscilem dzis klemy oraz kostki przy alternatorze, nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na aku napięcie ładowania. Jeśli będą duże skoki napięcia, powyżej 15Vnp to regulator do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zrobic pomiar , zlapalem drania na 17V w trakcie tego "falowania" tj mamy chyba twardy dowod , ze wlasnie regulator.

wymiana z czescia ile moze wyniesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem kilka miesięcy temu to kosztował kolo 120zł ale do altka hitachi. Do boscha są dużo tańsze coś w granicach 30zł plus minus. Dochodzi jeszcze robocizna jeśli sam nie zrobisz. Jest jescze pytanie czy nie poszła ci któraś z diód na mostku prostowniczym. Bardzo często regulator pada jeśli jest uszkodzony mostek. jego też wypadałoby sprawdzić. Ogólnie mówiąc diagnoza altka. Wiemy, że regolator kaput sprawdzić mostek jeśli jest ok możesz ładować nowy regulator. Najlepiej kup sam i powiedz, że chcesz stary, to tak prędko cie nie nabiorą na włożenie starego. Altki to duża dolegliwość słoneczek. Ja już założyłem 3 szt(fakt że dołożyłem dużo elektryki) ale biorąc pod uwagę cene naprawy(nawet samych części) kupuję używki na szrocie po ok 50 zł. Ostatni mi hulał 1,5roku. Biorąc pod uwagę cenę regenerowanych lub oryginału w ASO to pojeżdżę 10 lat na używkach za cenę nówki. Tylko za każdym razem na szrocie wołałem gwarancji na rozruch. Jak był nie teges zwrot i wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie tak jutro zrobie, tj tak zrobi elektryk . Alternator mam mitshubishi - wlasnie sprawdzilem ....niestety wiec cena pewnie ok 150zl tj cenowo nabrac sie nie dalem za 1 razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...