Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kod błedu 91 ECM 12


valdi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wyświetla mi się w Nawarze d22 check engine ale tylko przy małych obrotach (na biegu jałowym)-silnik pracuje normalnie. Jak zgaszę samochód i zapale ponownie to nie ma kontrolki check engine. Jak jade dłuższy czas na wysokich obrotach to tez się nie zapala. Dopiero przy małych obrotach -jak wyżej pisałem. Sprawdzałem na kompie u mechanika i wyświetliło błąd 91 ECM 12. Czy ktoś wie może co on oznacza i jak usunąć usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drogi kolego tem mechnik ma jakis ogolny system diagnostyczny. Nissan nie ma tego typu kodow błedu. Uzywamy terminalu Consult III+ a to to jakis badziew do wszystkiego. Sprawdz kto wyprodukował ten terminal i jak soft jest w srodku i poszukaj w necie wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego,

Sprawdzilem i ten jego terminal wyswietla ostatnie cyfry kodu.

Po dodanie P00 wychodzi P0091-czyli regulator cisnienia paliwa (czujnik pompy, lub zwarcie na kablach).

U mnie jest chyba jakies zwarcie na kablach, gdyż samochód nie wykazuje żadnych oznak spadku mocy, falowania itd. Kable widac ze sa zaizolowane i były łaczone (może nie tak jak trzeba), ale ciezkie dojście do nich wiec dalej się nie zapuszczałem żeby sprawdzic czy faktycznie tak jest.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam navare d22 autko normalnie jezdzilo i nagle spadla moc zaswiecila sie kontrolka check engine, po "zresetowaniu" wszystko bylo przez chwile ok do momentu ponownego check engine i tak w kolko ale ogolnie w chwili obecnej cos ją blokuje nawet gdy kontrolka nie swieci. Prosze o pomoc wskazowki itd gdyz w niedziele mam jechac na austrie jutro auto idzie do mechanika wiec moglbym cos zasugerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego po zatankowaniu słabego paliwa. Chceck i znaczne ograniczenie mocy silnika. Nie mapiętam jaki to był bład teraz. Serwis chciał wymieniać pompe paliwa i wtryski a wystarczyło wypalić stare paliwo i zalać porządną ropkę. Błedy sam odczytywałem metodą opisaną w manualu nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...