Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania kierownicy przy hamowaniu


Gość kraqsek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może ktoś pomoże :). Podczas hamowania występują dość duże drgania na kierownicy. Gdy miałem opony 235x75r15 drgania nie występowały,a występują po zakupie opon 30x9,5 R15. Układu hamulcowego nie biorę pod uwagę. Czy ktoś mnie utwierdzi w przekonaniu że to sworznie lub końcówki drążka kierowniczego? :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niekoniecznie muszą być końcówki drążków, ani sworznie... na drgania może też wpływać złe wyważenie kół, mogą też być zwichrowane tarcze hamulcowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzuć koła: tył na przód i odwrotnie ;jeśli to opona to problem powinien ustąpić; przy podniesionym przednim kole poruszaj nim w płaszcz. poziomej i pionowej, jeśli wszystko OK to najprędzej tarcza chociaż to dziwny zbieg okoliczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna sprawa... Czy szanowny Kolega ma może ABS??Bardzo możliwe że może być coś z pompą i podczas lekkiego hamowania załącza układ ABS-u...(teściowa tak w lagunie I miała i teraz abs wysiadł na dobre)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna sprawa... Czy szanowny Kolega ma może ABS??Bardzo możliwe że może być coś z pompą i podczas lekkiego hamowania załącza układ ABS-u...(teściowa tak w lagunie I miała i teraz abs wysiadł na dobre)....

 

Witam.

Abs-u nie mam ale zaczęła drgać mi kierownica powyżej 80km/h. Tak to jest jak się rzadko przekracza tę magiczną prędkość :) Zamówiłem już końcówki drążka. Jak to nie pomoże to się odezwe.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Witam.

Wymieniłem końcówki. Samochód idzie jak po sznurku, żadnych drgań. Jeszcze tylko ustawienie zbieżności i będę znów mógł śmigać bez obaw.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...