Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łączniki stabilizatora inne niż katalogowe


Gość donda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest następujący. Musiałem wymienic łączniki jak w temacie. Okazuje się, że łączniki wybrane wg roku produkcji nie pasują do mojego terranka. Różnia sie długościa gwintu gałki i odległością odsadzenia tegoż gwintu od dołu łacznika o ok. 8mm. Średnica łacznika też jest większa o ok 5mm. Mechanik twierdzi że to jakaś wzmocniona wersja. Fakt że moje autko pracowało w niemieckiej straży pożarnej, więc wszystko jest możliwe. Tak czy inaczej oryginalne nie pasują.

Spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem? Jeśli tak może zna ktos rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się w to wierzyć. Podejrzewam że d*pa mechanik bo ja ostatnio wymienialem i latwo nie bylo. Albo zamienili w hurtowni pudełko z towarem. Wymien na inne to sie czasami zdarza. Albo jakieś chińska podróbę kupiłeś. co to wzmocnionej wersji to nie wieże. napisz jak rozwiązałeś temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że Twój samochód był liftowany na budzie i stąd wynika różnica w długości łączników, a jeśli nie był motany to musisz zrobić jak mówi przedmówca- a mianowicie wymienić na nowe...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny poroblem, mimo dokręcenia nakrętki, gumy i podkładki miały luz około 4 mm. Dołożyłem 2 dodatkowe podkładki każda po 2 mm grubości i jest OK. Pudełko było opisane zgodnie z moim modelem. T nie jest motany.... jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że d*pa mechanik bo ja ostatnio wymienialem i latwo nie bylo. Albo zamienili w hurtowni pudełko z towarem. Wymien na inne to sie czasami zdarza. Albo jakieś chińska podróbę kupiłeś.

Gdyby tylko to to bym sie cieszył. Autko nieliftowane i niemotane. Łącznik oryginalny z salonu porównywaliśmy dzisiaj z mechanikiem z firmowego, nissanowego, serwisu.Jest inny niż mój. Bedę szukał, a póki co pojeżdżę bez stabilizatora. Jak rozwiąże, napiszę co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olkuszu jest ta firma co robi polibusze. Oni tez dorabiają łączniki jak im podasz wymiary. Firmy sa dwie ale to ta: http://www.poliuretan.olkusz.pl/

Zadzwoń, zapytaj, czasem robią różne wynalazki.

Wiem bo miałem u nich z kompletem polibuszy kupić też łączniki z wieczysta gwarancją. Tyle, ze w końcu skończyło się na samych polibuszach bo inne rzeczy były do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak mówi whitie brałem od nich cały zestaw na d21 i się okazało że cześć rzeczy nie pasuje, bez problemu i kosztów podorabiali między innymi własnie gumy stabilizatora były inne, powysyłałem im wymiary i teraz mają obie wersje w ofercie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...