Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator fabryczny-jaka jakość??


ron5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kończy mi się gwarancja w Navarze i zastanawiam się czy mogę liczyć na fabryczny akumulator.W moim innym aucie,Fordzie ,akurat po 3 latach akumulatorfabryczny padł.

Teraz Navarą jadę w góry,auto będzie stało tydzień na mrozie bez jeżdżenia i zastanawiam się jak w zapytaniu.Bede wdzięczny za porady,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do dobrego sklepu z akumulatorami i poproś o sprawdzenie. Robią to za darmo i masz pewność co do stanu akumulatora . Mój już skończył cztery lata i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też Varta 4 lata i jest ok wszystko zależy od sposobu użytkowania np.uruchamianie auta na światłach jazda miejska czy trasy

Z reguły akumulator przewidziany jest przez producenta na około 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Ale w czym problem? Jak jeździ po nizinach to i w górach pojedzie. Weź na wszelki wypadek kable rozruchowe jak by niedomagał to mu pomożesz. U mnie aku wytrzymują średnio po 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili po pół roku bo gdzieś cele zwarły, zresztą miałem podejrzenie, że został w salonie wymieniony na jakiś stary :P bo wyglądał jak qpa, ale wymienili bez gadania.

Teraz zimą też zdarza mi się doładować, krótkie trasy po mieście, wiatraki, światła, podgrzewanie foteli itd... nie ma szans się naładować a co kilka min kręcenie rozrusznikiem.

Podładuj przed wyjazdem, po 2 dniach w górach podejdź do samochodu i spróbuj zakręcić. Myślę, że nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie fabryczny aku wytrzymał tylko 3,5 roku.

Co ciekawe, nowy który włożyłem (ciut mniejszy) żyje już drugą zimę i musiałem miesiąc temu przy ostrych mrozach (stał na dworze, wiatr go lizał), użyć kabli. Przed następną zimą będę musiał pewnie wymienić.

No chyba że to kwestia tego że ostatnio mało jeżdżę i nie ma kiedy się porządnie naładować. Można to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kontrolki stanu akumulatora ? W wiekszosci jak oczko jest zielone to jest OK jak biale to do testu a jak czarne to DEAD

Edytowane przez NuMeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekman

mam navarę z 2007 - przejąłem leasing od poprzedniego użytkownika i.... mam fabryczny akumulator :)

nawet tej zimy dawał radę przy ok. -20 rano - co prawda silnik nie zaskakiwał po przekręceniu kluczyka :) ale odpalał.

tak więc wymianę odłożyłem na jesień 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domadm - wystarczy że zaopatrzysz się w miernik za 18-20 zł z najbliższego marketu i go zmierzysz.

Rekomendowaną wartością napięcia w instalacji elektrycznej pojazdu jest 14,1V-14,5V (z obciążeniem i bez) natomiast napięcie spoczynkowe akumulatora w pełni naładowanego, podczas postoju samochodu, (silnik wyłączony) wynosi +/- 12,65V-12,80V.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...