Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Remont silnika


Gość fifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma ktos jakies informacje na temat sily dociagania glowicy, walu i korbowodow. Samochod jest podczas wymiany panewek i po planowaniu glowicy teraz tylko pozostalo mi wszystko poskrecac do kupy. Nissan Navara D22 kod silnika YD25 rok 2004. Za wszystkie informacje z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości - dlaczego wymieniasz panewki (padły czy profilaktycznie)? Słyszałam, że są problemy z tym silnikiem, sama mam taki z przebiegiem 105 tys. i spodziewam się awarii w ciągu roku...

 

Niestety na Twoje pytanie nie mogę odpowiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niestety czekalem az padna panewki, a raczej liczylem na to ze mnie to ominie. Niestety stalo sie i jak masz mozliwosc to radze to rozwiazac zanim zacznie ci cos stukac, bo koszty sa nieporownywalnie nizsze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety padł zanim zdążyłam przeczytać Twoją odpowiedź - poszły panewki, a w konsekwencji wał, korbowód i zawory na trzecim cylindrze - koszt naprawy wyjdzie spory, ale i tak mniejszy niż zmiana silnika na używany:/ I w porę zdążyłam wyłączy motor, więc nie trzeba wymieniać całego.

Na razie pomęczyłam się ze zdobyciem części na wymianę - największy problem był wałem... Teraz czekam na przesyłkę i mechanik zacznie to robić.

Mam tylko nadzieję, że teraz będzie jeździł długo nie padnie za następne 100-150kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ankarad Czy mozesz napisac Mam ten sam problem ,po odkreceniu miski olejowej okazalo sie ze padly ew padla panewka bo kawalek lezal w misce Jakie koszty naprawy i gdzie naprawic Jestem z okolic warszawy

 

Podbijam pytanie Czy ma ktos jakies informacje na temat sily dociagania glowicy, walu i korbowodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poza panewkami to jeszcze warto sprawdzic lancuszek rozrzadu. Maja tez wade.

Nie stosowac orginalnych czesci... uzycie czegos lepszej jakosci.

 

jakich firm zamienniki i masz na mysli

Mi sa potrzebne beda

Panewki

Korbowod

Uszczelki

Pierscienie

i moze wal (jesli szlif nie wyda )

 

z tego co pamietam bylo gdzieś na forum

no wlasnie nie moge nigdzie tego znaleźć a dal bym glowe ze ktos pisal ze ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...