Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze i klocki hamulcowe przód


kasjopej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Zmieniłem koła na zimowe i przy hamowaniu przy małej prędkości słyszę piszczenie?

 

Czyżby klocki do wymiany przebieg to 31.000 od nowości.

A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie

 

Tarcze i klocki made in Poland

 

Tarcze Rotinger firma Union Parts spod Tarnowa.

 

Klocki  firma Steinhof z Tarnowa

 

Proszę o opinię jeśli ktoś montował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich założonych,ale kolega w BMW mai sobie chwali,A lekko jego bemka nie miała i nie ma.Ciąga lawety z samochodami z Francji,Szwajcarii i jeden Bóg wie skąd jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

... przy hamowaniu przy małej prędkości słyszę piszczenie.

Jeszcze żebyś napisał jaki to rodzaj piszczenia :) 

Najczęściej ten dźwięk jest spowodowany drganiem klocka w jarzmie podczas hamowania , przy wymianie klocków od strony tłoczka :) wkłada się specjalną podkładkę z tworzywa lub klocek ma napyloną specjalną masę silikonowo- gumową (zależy od producenta) lub jeśli tego nie ma lub gdy masa była cienka i wygniotła się o krawędź tłoczka można przesmarować pastą miedzianą .

Czasem w mieszance trafi sie twardsza grudka i po jakims czasie sie zeszlifuje .

Zasada jest jedna miękki klocek pyli felgi , twardy klocek może popiskiwać , może ale nie musi !!! Natomiast drze tarcze czyli dwie zmiany klocka i tarcze papa 

Jesli miałes załozone klocki z "dzwonkiem" tzn blaszką informująca o zużyciu klocka to usłyszysz ja na pewno i nie pomylisz z niczym innym taki to wkurzający jest ten dźwięk !!!

dla eksperymentu jeździłem z takim dzwonkiem przez pół roku żadnych zmian przy skuteczności hamowania , jedynie spojrzenia przechodniów , gdy juz sie wkurzyłem na dźwięk to przy wymianie okazało sie że było jeszcze ponad 4mm materiału ściernego  na klocku .

Za to na klockach z sygnalizacja elektroniczną zużycia , kontrolka swieciła sie już po 10K km . Po chyba 3 zmianie obciąłem kable i zmostkowałem , i kolejne wymiany robiłem juz co 35-40K km 

PS teraz w Qq mam Delphi , narazie pylą tak jak oryginały (wymiana po około 40K km ) tak profilaktycznie , a mogłem spokojnie jeszcze sezon pojeździć !

Delphi na przód 65€ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad kupnem takich tarcz czeka mnie wymiana Klocki i Tarcze ktoś ma jakieś opinie?

http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-ate-standard-p-18493?cPath=43608_43609_47796_47938_47939_47940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem ATE ale do RAV4 kupiłem tarcze i klocki firmy Zimmerman (ok 3 lat temu) i są do dzisiaj w świetnym stanie (przebieg od założenia ok. 30tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś taniego i dobrego do wymiany przód klocki i tarcze hamulcowe tak do 450zl

na podanej przez Ciebie stronie tarcze Zimmermam kosztowały po przecenie 170złx2=340zł klocki pewnie ok. 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w sumie mogą być :-) ma ktoś jeszcze takie założone?Klocków na tej stronie nie mają zimmermann... Inna firma

Kolega który sprzedaje części polecił mi tarcze hamulcowe Fremax i Klocki Icer..

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak firma produkuje wszystko od żarówek przez tarcze po wycieraczki itp to nie warto w to wchodzić

 

możesz też zapytać tutaj http://www.mikoda.pl/sklep/ (jest też sklep internetowy) podobno jakość jest dobra

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Stronie forum mechanika bardzo sobie chwalą te Tarcze co wam podałem...Fremax

Chyba że kupić te tarcze

http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-zimmermann-standard-coat-p-28910?cPath=43608_43609_47796_47938_47939_47940"]

A klocki jakie wtedy?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zimermany w dosyć sportowym aucie od 4 miesięcy i jest bardzo dobrze .

http://www.4cars.pl/samochodowe/NISSAN,QASHQAI,QASHQAI_J10,2010,31774,Uklad_hamulcowy,Klocki_hamulcowe,Klocki_hamulcowe,0.php#top

Razem z klockami tejże firmy .

Natomiast w Qq mam teraz klocki Blue Print i też nie mogę powiedzieć złego słowa .

Co do firmy której linka wkleiłem Magazyn , biuro i dział sprzedaży mieści się naprzeciw mojej starej firmy gdzie pracowałem tam 12 lat temu , byłem na zakupach u nich już dwa razy i wszystkie części są dobrej jakości , mogę polecić 

Kupowałem osobiście i wysyłałem do IRL kurierem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5977470655 a coś takiego tylko obawiam się o podróbki? TRW

Ceny nawet są fajne tych TRW.....

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum koledzy mieli złe doświadczenia z TRW , tarcze bardzo szybko wichrowały się i było bicie na pedale hamulca .

Może był to problem tylko konkretnej serii wyrobu do danego modelu ???

Miałem też wahacz (banan)TRW i dosyć szybko zaczął stukać , nie jest to chyba marka wyższej półki , raczej średniaki ? 


Marinero , około 6 lat temu Mikoda zaczął produkowac tarcze do mitsubishi , , pierwsze opinie były rewelacyjne , po roku jakość wyrobów spadła dramatycznie .

Możliwe że znów poprawili , ale opinia już pozostała i część ludzi omija Mikody , tak jak paski Conti i Gates , wypuścili wadliwą serię i teraz ciężko odzyskać dobre imię .Jako pasek osprzętu jeszcze bym załozył , ale jako rozrządu nigdy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostane przy tych

http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-zimmermann-standard-coat-p-28910?cPath=43608_43609_47796_47938_47939_47940 tylko to jakaś wersja Standardowa będzie dobra i jakie klocki do tego?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum koledzy mieli złe doświadczenia z TRW , tarcze bardzo szybko wichrowały się i było bicie na pedale hamulca .

Może był to problem tylko konkretnej serii wyrobu do danego modelu ???

Miałem też wahacz (banan)TRW i dosyć szybko zaczął stukać , nie jest to chyba marka wyższej półki , raczej średniaki ? 

Marinero , około 6 lat temu Mikoda zaczął produkowac tarcze do mitsubishi , , pierwsze opinie były rewelacyjne , po roku jakość wyrobów spadła dramatycznie .

Możliwe że znów poprawili , ale opinia już pozostała i część ludzi omija Mikody , tak jak paski Conti i Gates , wypuścili wadliwą serię i teraz ciężko odzyskać dobre imię .Jako pasek osprzętu jeszcze bym załozył , ale jako rozrządu nigdy !

 

 

W takim badz razie juz wiem dlaczego po wymianie kompletu zimowego dalej mam bicie na pedale hamulca...

A takie zaufanie mialem do TRW...

Szajzen krece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie ponad rok jeżdżę na TRW i jestem zadowolony. Wcześniej miałem ATE (tarcze i klocki) - zainwestowałem wtedy w lepszy produkt, bo w okolicy mam pagórkowaty teren i szybko się okładziny zużywają. Niestety, po 6 miesiącach użytkowania miałem jedno awaryjne hamowanie i tarcze zaczęły bić. Trochę się zawiodłem na ATE, które wszyscy wychwalają pod niebiosa. Chyba dlatego, że po mocnym hamowaniu nie puściłem pedału hamulca. Ale potem przeszedłem na TRW i moim zdaniem jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam narzekacie te mają jeszcze super wentylację 

gallery_1429036107_798954.jpg

Karoolek Ty masz jeszcze prawie nominalną grubość , jak będziesz mieć tyle co tu to wtedy zacznij się rozglądać za nowymi :) 

tarcze-10.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do tej pory nie miałem problemów z biciem tarcz. Gdzieś słyszałem, że po awaryjnym hamowaniu trzeba czym prędzej puścić nogę z hamulca. W przeciwnym razie jest właśnie duże ryzyko, że się zwichrują. U mnie dokładnie tak było. Hamulec na maxa, bo mi jedna pani wyjechała z podporządkowanej. Udało się uniknąć kolizji, ale z racji tego, że zatrzymałem się na pochyłym fragmencie drogi, przez kilkadziesiąt sekund trzymałem nogę na hamulcu. To mogła być przyczyna, ale to tylko podejrzenia. Od wymiany tarcz na TRW jest już wszystko OK, ale z drugiej strony nie miałem znów takiego przypadku.

Edytowane przez Cube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego może, cena nie taka wysoka?

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5356785559

wg mnie niezła firma i dobra cena, ale pewnie znajdą się przeciwnicy

szczerze mówiąc jeśli nie jeździsz bardzo agresywnie większość dotąd omawianych zestawów jest ok, a jeśli masz możliwość kupić na miejscu w pobliskim sklepie będzie Ci wygodniej wymienić lub reklamować gdyby zestaw okazał się nie do końca odpowiedni lub felerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...