Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak otwarcia drzwi z pilota


dziki-toy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Więc mój problem wygląda następująco:

Trzy razy mi się już zdażyło, że próbuję otworzyć drzwi pilotem, a tu światło wewnątrz się zapala, migacze migają, a drzwi dalej są zamknięte i alarm dalej miga i jest aktywny. Po kilkukrotnym naciskaniu zamykania i otwierania na pilocie drzwi się otwierają, a alarm się wyłącza i jest OK.

Powiedzcie mi czy się z tym spotkaliście i gdzie tkwi przyczyna tej anomalii?

Nadmienię, że zamek od kierowcy na kluczyk nie przekręca i jak mi padnie otwieranie z pilota to tylko laweta zostanie.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek-bębenek nieużywany się zastał i to co wiem, to jest przypadłość w Waszych modelach. Jak najszybciej powinieneś zamek rozruszać ponownie i przesmarować, bo faktycznie kiedyś będziesz prosił o lawetę.

To co piszesz, to cała przyczyna nie otwierania drzwi, też może być spowodowana wyrobionym i suchym zamku. /Kto smaruje, ten jedzie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety auto juz kupiłem z zastanym zamkiem i jakoś do tej pory nie zabrałem się za jego wyjęcie i przywrucenie pierwotnego stanu.

Ale nie wydaje mi się by to była przyczyna braku otwarcia wszystkich drzwi i szczególnie nadal załączonego alarmu.

 

 

Ps: Dziś wymontowałem zamek mechaniczny z drzwi i był tak zaśniedziały i zakamieniony, że nic nie chciało się ruszyć. Po moczeniu w borygo i rozebraniu, kompletnym czyszczeniu, ponownym nasmarowaniu (grubo) smarem i złożeniu w całość, zamek zamyka i otwiera drzwi aż miło z kluczyka.

Niestety jeszcze nie wiem jak będzie z tym blokowaniem się otwierania drzwi z pilota. Jak będzie już OK to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...