Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(P11 Diesel) Gaśnie i dławi się przy wyższych obrotach...


DjSi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.....

 

Mam primerkę P11 CD20 od 4 lat i od samego początku mi gasła na postoju tzn. po odpaleniu zimnego silnika chodzi około 5 minut aż się zacznie rozgrzewać później do czasu nagrzania silnika do tej średniej temperatury gaśnie zaraz po odpaleniu i puszczeniu nogi z gazu a gdy silnik jest rozgrzany to na postoju znowu w ciagu 5 minut zgaśnie...

To jest irytujące gdy odpale samochód zimą i chcę żeby się nagrzał i mi zgaśnie a inne fury w koło sobie warczą...

I mam jeszcze jeden problem.... Niedawno wymieniłem filtr paliwa i od tego czasu dławi mi się i traci moc od 2500 rm do 3000rm podczas jazdy a na postoju przy przegazowaniu to maxymalnie dojdzie do 4000 rm niekiedy podczas jazdy na wyższych obrotach coś się poprawi i zacznie szarpać ale potem dostaje ducha i obroty się poprawią...

 

Proszę o pomoc...

 

PoZdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że u mnie bywa podobnie i chciałem przyłączyć się do problemu. W duży mróz samochód ładnie mi odpali i sobie ładnie chodzi na podwyższonych obrotach (900), a po paru minutach czasem nagle zgaśnie. Jednak u mnie po ponownym odpaleniu chodzi już dobrze i nie musze trzymać gazu. Ponadto zdarzy sie to sporadycznie że zgaśnie.

 

Potem jak się już troche rozgrzeje to na postoju sam zwiększa sobie obroty z 600 na 900 i tak w kółko w równych odstępach czasu. Do tego czasem w większy mróz, co gorsze - obroty na ułamek sekundy idą w dół tak jak by miał zaraz zgasnąć, takie wachnięcia ale nie gaśnie. Na ciepłym już w ogóle nic sie nie dzieje, ma stałe obroty, może chodzić godzinami i nie gaśnie. Dodam że powyższy problem u mnie występuje tak od października do marca. Check sie nie zaświeca, nie ma żadnych błędów, autodiagnostyka wykazuje 55. Dzieje się tak już od dwóch zim i nic z tym nie robiłem i nigdy mi nie zgasł podczas tych wachnięć. W cieplejszych okresach nie dzieje się nic z obrotami.

 

Wiem że takie problemy z nagłym gaśnięciem lub duszeniem mogą byc spowodowane zapchanym filtrem paliwa np. jak w paliwie jest woda i zamarznie albo w filtrze wytworzy się jakiś syf np. parafina z paliwa. Ale to raczej występuje podczas dużych mrozów nie przy takiej pogodzie jak teraz. Pozatym dużo zależy od ropy którą sie tankuje. Piszesz że ci się dusi podczas jazdy - to akurat mógłby być filtr zasyfiały.

Wydaje mi sie że twoje problemy z gaśnięciem to raczej coś poważniejszego niż filtr - pompa, zapowietrzony układ paliwowy, czujniki nie wiem, ktoś bardziej zorientowany na forum napewno coś podpowie. U mnie i u ciebie podejrzewam nastawnik tylko u mnie nie ma żadnych błędów w komputerze więc już zgłupiałem.

 

Na początek jednak wypadałoby zrobić autodiagnostyke. Właśnie - świeci sie kontrolka check, czy w ogóle działa?

Można też pomysleć coś o tym filtrze paliwa - wymiana i tankowanie dobrego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się dławić na wyższych obrotach po wymianie filtra paliwa na nowy, wcześniej tego nie robił, a gaśnie mi odkąd go mam, jak się rozgrzeje to chodzi dłużej ale i tak zgaśnie, myślałem na początku że to ma takie zabezpieczenie czy cuś, żeby długo nie palił paliwa ale nie spotkałem się z tym w żadnym innym samochodzie, więc to na pewno jest jakiś błąd. Lampka CHECK chyba działa bo się zapala po załączeniu zapłonu i gaśnie po uruchomieniu silnika, raz tylko miałem przypadek ze nie chciała zgasnąć ale to tylko 3 dni i potem sama zgasła i jest teraz ok.

Jak znajdę chwilkę to zajadę do auto diagnostyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na diagnostykę nigdzie nie jedź tylko zrób sam http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bledow/ a jak masz za dużo kasy to możesz mi browarka postawić ;)

ja miałem takie objawy jak miałem zapowietrzony układ paliwowy. Sprawdź czy pompka paliwa (ta na filtrze) jest miękka czy twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...