Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny 1.4 16 kłopot!


Gość nisson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Posiadam Nissana Sunny 1.4 16v 75 km przebieg 280 tyś, silnik jak brzytwa. Kłopot polega na bardzo dużym spalaniu gazu na krótkich odcinkach, kyóre dochodzi do 16-18 l LPG. W trasie jest okej -pali 9 l LPG. Co zrobić? Porady, wskazówki mile widziane.

 

Auto jest to wymianie filtrów, świeć, przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shimano52

Co na to gazownik? Byłeś na regulacji? Spalanie nawet w trasie jest za duże. Czy jak jest włączony silnik to coś "syczy" pod maską? Czy problem zaczął się pojawiać nagle? Czy parownik po jeździe jest oszroniony? Czy na benzynie też dużo pali? Odpalasz zimą samochód na benzynie czy na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na regulacji , spaliny okej. Póżniej trochę sam zacząłem majstrować przy reduktorze tą śrubą od obrotów, ale nic to nie dało. Co do syczenia pod maską to muszę sprawdzić. Problem pojawił się jak zaczęło robić się chłodno na jesień, ale to może zbieg okoliczności i temperatura nie ma na to wplywu. Samochód odpalam na gazie , nawet jak jest mróz. Dodam, że preferuje ekonomiczny styl jazdy, a i tak spala dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość shimano52

No dobra byłeś na regulacji, opowiedziałeś jaki problem masz i co na to mechanik? A powiedz mi jeszcze jak wygląda parownik po jeździe? Zimny, ciepły, oszroniony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...