Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mechanizm otwierania drzwi pasazera - szukam serwisanta okolice Slupska!


Gość basior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Wybralem sie swoim QQ na swieta do PL i jak to bywa cos musialo sie "schrzanic" :)

Problem jest tego typu, ze nie dziala otwieranie drzwi pasazera (wersja angielska auta).

Od zewnatrz nie ma zadnego problemu, tylko nie dziala otwarcie drzwi od wewnatrz.

 

Probowalem rozebrac boczek - ale doszedlem do sciagniecia obudowy i zalamal mnie mechanizm podnoszenia szyby i to cale metalowe badziewie ktorego nie mam pojecia jak rozebrac.

Nie ma szans aby dostac sie do mechanizmu bez wyciagniecia szyby (chyba???).

 

Linka dochodzaca do klamki jest na miejscu, wszystko wyglada calkiem normalnie - jak nowe (rocznik 2007 bardzo maly przebieg)

 

Czy ma ktos schemat jak ew rozebrac drzwi - aby dostac sie do mechanizmu otwierania? (glownie jak dostac sie do mechanizmu)

Czy zna ktos w okolicach Slupska DOBREGO fachure ktory moglby to naprawic/sprawdzic? (moge powiedzmy dojechac do Koszalina/Gdanska)

Ew moze ktos z Was podjalby sie tego? (i jest z okolic Slupska)

 

Jakie moga byc ew przyczyny tak glupiej awarii. Zaznaczam ze drzwi od zewnatrz otwieraja sie bez problemu....tylko od wewnatrz pasazer nie moze wysiasc :P

Czy rozni sie mechanizm pasazera od mechanizmu strony kierowcy???

 

Oczywiscie oplaca sie w PL zrobic, bo czesc kosztuje w granicach 120pln.... + robocizna.

 

Prosze o sugestia na forum, albo pod basior@op.pl

 

Dziekuje za wszelka pomoc.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otwiera się z zewnątrz, a nie otwiera się od środka, to może po prostu niechcący włączyłeś blokadę "dziecięcą" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spadłą linka od klamki od otwierania w środku. ja tak miałem w p12. Musiałem założyć nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem linke w klamce wewnetrznej - wszystko ok - bo do tej klamki mozna latwo dojsc po sciagnieciu oslony....

moze ma to cos wspolnego z wyciaganiem schowka - bo demontowalem i boczek tez do instalacji car audio....

 

Mozliwe ze cos z zasilaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być ale jak od zewnątrz się otwiera to centralny zamek otwiera. Może posprawdzać kable czy nie sa załamane, A spróbuj zdemontować klamke wewnętrzna i sama linke obcążkami pociągnąć, i zobaczyć czy tak otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych drzwiach na ich powierzchni obok zamka jest taki bolec który trzeba przesunąć - może w Twojej wersji masz to w drzwiach pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...