Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

włączanie napędów i lsd


haczepsu

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może mi powiedzieć jak dokładnie włączać napędy , chodzi mi oto czy można włączyć je

w czasie jazdy , czy po wyłączeniu trzeba cofnąć parę metrów żeby się rozłączyły i po czym rozpoznać

czy mam LSD i w jaki sposób go się włącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w wyszukiwarce forum (u góry z prawej), jest tego mnóstwo; na pewno nie można włączać reduktora (4L) w czasie jazdy!a co do LSD to albo jest albo nie , nie ma opcji włącz/wyłącz i zdaje się że na tylnym moście powinien być symbol LS lub ostrzeżenie o zalecanym oleju (również z symbolem LS) ;może być i tak, że ktoś wlał nieprawidłowy olej i masz LSD ale ...go nie masz ; najlepiej to poczekaj trochę aż wypowie się ktoś bardziej doświadczony, bo nie chcę cię wprowadzać w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jeżeli masz przednie sprzęgi automatyczne to przy TII można je włączać do 40 km/h. Ja przynajmniej mam tak napisane we wklejce opisującej napędy (wklejka jest umiejscowiona nad głową kierowcy na przysłonce słońca, właściwie jak to się nazywa? :rolleyes: ) Dotyczy to 4H. W innym przypadku zaleca się zatrzymanie auta. Ja zawsze zatrzymuję samochód. Po rozłączeniu automatycznych sprzęgów zawsze należy cofnąć T o 2-3 metry. W przypadku manualnych należy przed jazdą przesunąć włącznik sprzęgiełek w pozycje załączoną (u mnie z 2X4 na 4X4, sprzęgi mam AVM-y). Potem przesunąć biegałką napędów na żądaną pozycje np. 4H i jazda! W tym wypadku nie trzeba cofać auta po rozłączeniu napędów z kabiny auta. Ewentualnie wrócić na pozycję wyłączoną samych sprzęgiełek. Co do LSD - moim zdaniem najprościej można sprawdzić, czy mechanizm działa podnosząc most do góry i kręcimy jednym kołem. Jeżeli drugie kręci się w tym samym kierunku, mamy działające LSD. Tyle mojej wiedzy... Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...