Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeci/ostatni przegląd warto?


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , zastanawiam się nad sensem wizyty na trzecim ostatnim gwarancyjnym przeglądzie w autoryzowanym seriwise , nie ukrywam że spowodowane to jest dość wysokim kosztem przeglądu. Czy nie warto podjechac do jakiegoś sprawdzonego mechanika i nie zrobić za pół ceny...

Edytowane przez hb7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , zastanawiam się nad sensem wizyty na trzecim ostatnim gwarancyjnym przeglądzie w autoryzowanym seriwise , nie ukrywam że spowodowane to jest dość wysokim kosztem przeglądu. Czy nie warto podjechac do jakiegoś sprawdzonego mechanika i nie zrobić za pół ceny...

Warto pojechać przed końcem gwarancji do stacji diagnostycznej(i tak musisz bo pierwszy przegląd jest po 3 latach) i tam sprawdzić wsio a w razie kłopotów ,skorzystać z gwarancji.Sam przegląd przebiegowy odpuścić sobie,wymienić tylko olej i filtry.(choć taki przegląd ma tez plusy,jak się ma za dużo kasy :devil: ) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , zastanawiam się nad sensem wizyty na trzecim ostatnim gwarancyjnym przeglądzie w autoryzowanym seriwise , nie ukrywam że spowodowane to jest dość wysokim kosztem przeglądu. Czy nie warto podjechac do jakiegoś sprawdzonego mechanika i nie zrobić za pół ceny...

 

warto ... jeśli chcesz autem jeździć dłużej to chociażby ze względu na gwarancję na blachy, u mnie było tak śmiesznie że znaleźli (miesiąc przed końcem gwar.) jakąś wybitą gumę i uczciwie wymienili ... więc też pewnie zależy jaki masz serwis

Edytowane przez buba1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na blachy nie zależy od przeglądu gwarancyjnego tylko od blacharsko lakierniczego za który ja placiłem 20 pln. A co do przeglądu to potwierdzam zdanie manix gdyż niestety w naszym kraju nieczęsto zdarzają sie aso które podejdą sumiennie i wszystkie nieprawidłowosci usuną w ramach jeszcze trwającej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu żeby robić przegląd po 3 latach. Za 30% ceny można to zrobić w innym serwisie. I tak trzeba zrobić przegląd rejestracyjny po 3 latach więc przy tej okazji można poprosić o dokładne przeglądnięcie zawieszenia, silnika skrzyni itd. Ja przegląd do dowodu rejestracyjnego zrobiłem w razie czego na 2 tygodnie przed upływem gwarancji, akurat mam znajomego który pracuje w stacji diagnostycznej więc pojechałem do niego. Przeglądnął samochód dokładnie wytrzepał go na urządzeniach do badania ale na szczęście nic nie znalazł. Olej i filtry i co tam jeszcze trzeba wymienię też zrobię u niego ale jeszcze nie teraz bo to nie ma sensu od ostatniej wymiany przejechałem zaledwie 8 tyś. Po 3 latach i tak już nie ma gwarancji więc poco ponosić niepotrzebnie koszty.

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie można zazyczyć sobie tylko ten zakres usług/wymian na jaki masz ochote (kasę), natomiast wpis serwisu w Ksiazce, ma na zapchanym rynku aut z rynku wtórnego znacznie wiekszą wartosć, niż cena przegladu :) i jest bardzo pomoicny przy sprzedaży auta...

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zrobilem wlasnie wymiane oleju i filtrow za 230 zl - gwarancja konczy sie za miesiac wiec olalem serwis w ktorym musialbym za to samo zaplacic okolo 800 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I jak Wasze trzecie przeglądy. Czy wymieniają coś więcej niż na 1 i 2 ?

Dobrze że zajrzałem do tematu bo przegapiłbym konieczność odwiedzenia stacji diagnostycznej .... myślałem że jeszcze rok spokoju. Rozumiem że niezależnie czy robimy trzeci przegląd w ASO czy tez nie to i tak stację diagnostyczną odwiedzić trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba:) Dostaniesz na 2 lata, póżniej jezdzisz już co rok. W Rybniku trzeci przegląd kosztuje 550 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba:) Dostaniesz na 2 lata, póżniej jezdzisz już co rok. W Rybniku trzeci przegląd kosztuje 550 zł.

 

Olej i filtry Twoje, czy oni dali ? - i co w ogóle zrobili więcej w stosunku do II - przeglądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zadaję sobie to pytanie ?
Niby robiąc w serwisie zawyżamy sobie koszty ale...
Przypominam sobie sytuacje opisywaną na tym forum w której po 3-cim przeglądzie(100tyś km.) i po niewielkim przebiegu rozsypał sie silnik. Nissan "honorowo" wniósł swój udział w naprawie wkładając nowy silnik a tylko koszty przekładki pozostały użytkownikowi.
Napewno ten przegląd przyczynił się do takiego zachowania producenta.
Więc czasami warto ?!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobna sytuacje z Toyota Avensis I generacji. Serwisowana w ASO takze po gwarancji. Miala tak, ze bardzo brala olej - nawet do litra na 1000km. Przy ktorejs wizycie w ASO poradzili mi napisac do Toyota Motor Poland o wymiane bloku silnika, a oni to zaopiniuja ze auto serwisowane caly czas w ASO i rzeczywiście jest taka konieczność. Toyota silnik wymienila. Po gwarancji. Za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry Twoje, czy oni dali ? - i co w ogóle zrobili więcej w stosunku do II - przeglądu ?

Pytałem tylko o koszt trzeciego przeglądu gdy podjechałem wymienić spalone zarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na 3 gwarancyjnym przegladzie 7 dni temu. Niby nic ale znalezli lekki luz na koncowce drazka po lewej stronie. Co prawda nie wymienili bo musieli zamowic z Amsterdamu koncowke. Tak wiec czekam na telefon. Gwarancja minela 1 czerwca ale jak koncowka dotrze to wymienią mi to za free w ramach gwarancji. Jesli chodzi o przeglad to uwazam ze trzeba go zrobic. Jesli bylo cie stan na Qashqaia to stac cie na 1000 zl za przeglad. Ja zaplacilem 1180zl. Wymienili oleje swiece filtr klimy, oleju. Dodatkowo kazalem wymienic wycieraczki i odgrzybic ozonem klime. Czy to duzo? Zapewne tak. Ale tak jak powiedzialem wyzej stac na samochod to stac na przeglad.

pozdrawiam

Edytowane przez boos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, trochę odgrzebię temat przeglądów. Czy jednak warto zrobić taki przegląd (3 i ostatni na gwarancji) w serwisie czy nie. Jeśli nie to czy macie jakieś warsztaty, które przeglądy takie robią, chodzi mi o województwo Pomorskie. A może inny serwis Nissana niekoniecznie w 3-mieście, bo słyszałem że np. w Elblągu są ceny niższe. Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle ,że mając wcześniej Note,3ci przegląd robiłem już w serwisie Fiata.Miałem taniej i przegląd zrobiony zgodnie z książką serwisową.Co było do wymiany to wymienili.Później również do nich jeździłem i nigdy nie narzekałem.Wcześniej przed przeglądem pojechałem na stację diagnostyczną dokładnie sprawdzić czy nie ma coś na rzeczy .Wyszukali wtedy wahacze ,które zgłosilem i wymienili na gwarancji i tle mnie widzieli.

Jak nikt tutaj Ci nie doradzi to podzwoń i popytaj  w warsztatach firmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 2.0dci i napęd 4x4 . jeśli nie jeździsz więcej niż 30kkm/rocznie ,nie tylko bym zrobił przegląd , ale i zainwestował w przedłużoną "gwarancję" do 5 lat/150kkm.

Ewentualne naprawy motorka i zawieszenia z napędem , rekompensują się niesamowicie szybko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...