Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwieranie drzwi kierowcy kluczykiem, wyje alarm!


Gość swistakpnc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swistakpnc

Witam. W moim aucie (2.0 16v) występuje taki problem.

Otwieram drzwi kierowcy kluczykiem, zamek chodzi bez problemu, jednak gdy pociągnę za klamkę to słyszę jak otwiera się reszta drzwi (tak jakbym dwa razy pilotem wcisnął otwieranie) i od razu wyje alarm.

Ten problem wystąpił jakiś czas po tym jak wyciągnąłem zamek z drzwi aby go przeczyścić bo w ogóle nie chodził (dawno nie był używany)

Z tym problemem borykam się dobry rok. Proszę o jakieś rady, pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierajac kluczykiem drzwi nie wylaczasz alarmu. tzn jak klikniesz przycisk na kluczyku najpierw wylaczy sie alarm a pozniej otworza sie zamki, jesli tylko otwierasz mechanicznie (wkladajac kluczyk) nie dezaktywujesz alarmu .... ot i cala historyja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda!!! Jak w swojej P12 mam załączony alarm, to otwierając kluczem jest alarm wyłączany (mrugają kierunki itp...)

 

U Teścia w Hondzie Civic z tego rocznika też tak jest. Pewnie jak czyściłeś zamek, coś wyczyściłeś za dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swistakpnc

Dziwna jest to sytuacja, bo np. jak padnie mi akumulator i zechce wejść do środka otwierając drzwi mechanicznie to alarm będzie ciągle wył.

Jak czyściłem zamek to wymontowałem go z drzwi, psiknąłem wd40 i zaczął chodzić. Budowa zamka jest prosta, niczego nie mogłem "wyczyścić za dokładnie"

Ale dzięki za odpowiedzi, pomyśle, może rozwiąże ten problem, może ktoś jeszcze będzie wiedział jak rozwiązać ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...