Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] BOJE SIE TEGO QR20DE...kupuje we wtorek


Gość mf2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,przerabialem p10, p10gt, a ostatnio opchnalem p11.144 ( zaluje ze sprzedalem szkoda) kto ma jaki przebieg w qr20de, we wtorek kupie tak na 90% chyba p12 z 2003 manual, ze szwajcarii sprowadzona w 2007 z ksiazka serwisu 77 tys km a teraz ma 140 tys km, chce zalozyc lpg, nie katuje i dbam o autka, raz w miesiacu powyzej 3 tys obr

 

Czy zrobi jak p10 460 tys bez problemu?

 

Co zrobic aby sluzyla wiecznie? wywalic katalizator zeby nie zassal silnik? Inne rady?

link do niej:

 

http://allegro.pl/nissan-primera-full-opcja-i2026121951.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny samochód, dobrze sprawdz wszystko a zwłaszcza silnik ja nie sprawdziłem dokładnie i wymieniałem silnik :devil: a i ten po ponad roku używania nie jest w najlepszym stanie. Sprawdz też maglownicę mi zaczeła cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zrobi tyle przebiegu nie wiem, ale autka sie nie bój, zagazuj i ciesz się z jazdy :)

jak przez rok użytkowania zmieniłem klocki tylne i łączniki stabilizatora przednie, naprawiłem roletę i podnośnik szyby :)

 

więc polecam P12 w całej rozciągłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez telefon przyznali sie do lewego blotnika ze malowany, na miejscu po ogledzinach miernikiem byl malowany lewy blotnik+zderzak i lampy ksenon sprawne uchwyty nawet profesjonalnie klejone, ogolnie ladne i zdbane.felga 17 cali z letnimi slabymi, brak zimowek. cena ostateczna to 17 kola, silnik suchy i niemyty (male zapocenie na laczeniu obudowy rozrzadu) CO WY NA TO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autokult.pl/2...san-primera-p12

poczytaj to najpierw zanim kupisz tą 1,8

 

cytat "Odradzamy zakup Primery P12 z 1,8-litrową jednostką napędową, która cierpi na różne choroby. Awarie cewki zapłonowej i nadmierna konsumpcja oleju to niejedyne mankamenty tego silnika. Problemy sprawiają również przepływomierze powietrza i poduszki zawieszenia silnika"

 

"Poprzednia generacja Nissana Primery P11 charakteryzowała się wręcz wzorową bezawaryjnością, jednak nie należała do grupy aut, które można by uznać za oryginalne.W przypadku nowszego modelu P12 jest na odwrót. O ile wyraźnie odróżnia się on od konkurencji dzięki nowoczesnej i kontrowersyjnej stylistyce, to jego usterkowość przekracza wszelkie granice przyzwoitości, plasując się poniżej średniej."

 

wiec obys sie nie rozczarował

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wzialem auta. cena zjechala do 16,5 kola i juz drukowali umowe, cos tknelo mnie i poszedlem sprawdzic plyny wszystkie przed podroza. i tu nagle bagnet suchy. zero oleju. po pierwszym litrze olej symbolicznie dotknal bagnetu, przy drugim litrze wszedl na poziom posrodku( miedzy min a max)no moze troszke mniej. olej byl wymieniany 13 tys km temu 14 miesiecy temu czyli listopad 2010. a w sylwestra ciaglem ja i katowalem przez 5-7kilometrow. wtedy tez nie miala raczej oleju ale nie sprawdzalem. dla mechanikow z serwisu fiat/alfa/lancia to normalne ze do 1 litra na 100km biora silniki. ALE NIE DLA MNIE. auto stoi ok 2 tygodni i jezdzily przede mna 2 osoby. jak jezdzilem zadnych objawow kontrolki smarowania czy grzechotu lancuha. wlasciciel jak wstawial niepatrzyl na poziom oleju ( podobno bogaty i nie mial glowy do aut zeby cos sprawdzic samemu)wiec na pewno auto jezdzilo bez oleju po korkach warszawy i napewno niewyszlo mu to na zdrowie. i gdze sie podzialo 2 litry oleju przez 13 tys i rok jazdy????

jestem zly bo mialem p10, p10gt,p11 a teraz juz nie kupie chyba p12 z 2,0 16v. czy wogole kupie??

 

a co myslicie zeby kupic micre 1.3 tak 2008-2010rok?

 

chodzilo mi ze 1 litr na 1000 kilometrow. a mechanik mlody na praktykach byl tak zjarany ze zaczal odkrecac korek od pojemniczka plynu hamulowego, powstrzymalem go i pomyslalem ze jakby ktos taki mi dlubal w aucie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć mogę powiedzieć, że warto pojechać i zobaczyć auto ale czy kupić? Prze kupnem trzeba auto dobrze obejrzeć i sprawdzić.

Napisz jak wypadły oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wosk użyli , niezły efekt. Widać, że auto wypicowane - to norma u handlarzy/komisów więc nie ma co się tym radować, ani smucić.

W tym kolorze często zdarzała się korozja na masce (lewy górny róg), oraz odłaził lakier z rantów bagażnika i też maski ew innych elementów, nie świadczy to o wypadkowości, tylko o danej wadzie egzemplarza wypuszczonego z fabryki. Sprawdź jakimś podstawowym miernikiem lakieru czy nie ma szpachli jedź na przegląd i jak ok to kup. Sprawdź poduszki czy są (boczne można sprawdzić zdejmując lekko pokrowiec foteli, kurtyny lekko podważając plastik przylegający do podsufitki).

Pzdr

P.S. Ślepy jestem, ale nie widzę przebiegu i sprytnie jest zasłonięty na zdjęciu :) Mam 1.8 silnik przebieg ok 200.000 zalany syntetyk i co 15 tys km dolewam 0,5 litra oleju.

Edytowane przez muflonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a macie taki znaczek nissana na kompie z tym moonem w tle ja mam rok 2003 i nie mam takiego menu tylko nissan sie pojawia jak wlaczam auto na czarnym tle :) nie wiem od czego to zalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a macie taki znaczek nissana na kompie z tym moonem w tle ja mam rok 2003 i nie mam takiego menu tylko nissan sie pojawia jak wlaczam auto na czarnym tle :) nie wiem od czego to zalezy...

ja tez mam znaczek na czarnym tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z księżycem. Auto stoi od wczesnej jesieni w komisie (patrz liście) :) Druga sprawa przebieg i jak ta kierownica wyślizgana jest, pedały i drążek zmiany biegów. Silnik czy umyty + wycieki z magla, który potrafi sprawiać problemy..

 

maja w treści aukcji :NA ŻYCZENIE KLIENTA WYSTAWIAMY OŚWIADCZENIE O BEZ WYPADKOWOŚCI PREZENTOWANEGO POJAZDU.

 

I kolejna sprawa uważałbym a nawet osobiście wręcz nie kupił auta, które ma już założony gaz. Z powodu niewiadomo jakiego przebiegu tej instalacji,sposobu montażu i jej jakości/podzespołów.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sprawa uważałbym a nawet osobiście wręcz nie kupił auta, które ma już założony gaz. Z powodu niewiadomo jakiego przebiegu tej instalacji,sposobu montażu i jej jakości/podzespołów.

może nie aż tak ale wypadałoby ja spradzić u znajomego gazownika czy wszystko jest z nią ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanu reduktora nie sprawdzi, tak samo wtrysków - jedynie pobieżnie czy czasy nie rozjechane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka instalka, kolega kupował autko i sprytny gazownik podłaczył kompa i wszedł w pamięć kompa gazu w, którym masz zapisane roboczogodziny n a gazie i benzynie według swojego wzoru wyliczył przybliżony przebieg z możliwym błedem ok 10-15% i wszystko się wyjaśniło :)

 

maja w treści aukcji :NA ŻYCZENIE KLIENTA WYSTAWIAMY OŚWIADCZENIE O BEZ WYPADKOWOŚCI PREZENTOWANEGO POJAZDU.

 

 

Czyli, że nikt w nim nie zginął, albo poszkodowany nie leżał dłużej niż 7 dni w szpitalu :) Jakby napisali bezkolizyjności to by było coś :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robic, czujnik lakieru od znajomego wykazuje miedzy 80-110. Insatlacja dwu letnia z kompletem dokumentow. Brak sladow korozji. Autko smiga tak na benzynce jak i na gazie (autostrada ok 180km/h) Skrzynia biegow pracuje dobrze.Przebieg autka ksiazka serwisow( niemiecka) podaja na miesiac pazdziernik 2011 134 tys dzis autko ma 138tys.Wszystkie papierki i fakturki z niemieckiego aso do 2011, w tym czasie wymienione poza eksploatacyjnymi rzeczami lusterko od strony pasazera i tarcze hamulcowe oraz ( nie wiem jak to przetlumaczyc) czujniki temperatury 2 szt.

Edytowane przez samum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co to za miernik , ktory mierzy plastik ? Kurcze..wydawało mi się, że mierzy się odbicie pomiędzy stalą a sondą miernika hmm.

U mnie np błotniki przednie mają po 80.

p.s. Pamiętaj, że ktoś mógł dokupić oryginalne części na giełdzie i ładnie złożyć zwróć uwagę na :

- rocznik z miesiącem chłodnicy, reflektorów, i innych części (np korki, obudowa zbiornika od spryskiwacza), czy np rocznik osłony silnika.

Edytowane przez muflonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pamietaj ze jak bedziesz szukac auta idealnego to znajdziesz je w salonie lub u magika po 10 przeszczepach , i nie piszcie juz tych bzdur z tym chorym sprawdzaniem wszystkiego bo czytac tego nie moge

tj auto uzywane czy nowe tj 1 pytanie.... jak nic nie zostalo wymienione przez tyle lat to bym tego nie kupil bo wszystko przed toba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...