Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezerwa paliwa


Gość Zuchowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuchowski

Witam, posiadam Primere 1,9 dci z 2005 roku. ostatnio zatankowałem do pełna gdyż chciałem sprawdzić spalanie rzeczywiste z odczytem komputera. Z moich obliczeń wynikało, że w zbiorniku powinno być ok 6 litrów paliwa a komputer pokazywał,że mogę przejechać 30 km. Nie zapaliła się żółta kontrolka rezerwy. Czy moje auto taka posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kontrolka zapali się jak komputer będzie wskazywał ilość km do przejechania w formie tak wyglądającego zapisu "--- km" - od tego momentu ja swoją Primą na kontrolce zapalonej, "cudownie" bijącej po oczach żółtym światłem przejeżdżam 100km, więcej nie ryzykuję... ;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kontrolka zapala sie jak komputer pokazuje jakies 20km do przejechania , mozesz miec przepalona diode/ zarowke od tej kontrolki

@ izaura13 te 100 km jedziesz na miescie czy w trasie i przy jakim srednim spalaniu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie wg komputera to 7,1l/100km, wczoraj potwierdził to rownież dystrybutor po dolewce do pełnego baku po przejechaniu 100km. Proporcja jazdy to 70% trasa, no więc 30% miasto. od zapalenia kontrolki podejrzewam, że mam jeszcze jakieś trochę ponad 7 litrów ropy w baku. Ostatnio jak zdarzyło mi się jeździć na rezerwie i przegapiła kontrolę kilometrów to dolałam 5 litrów a dioda dalej biła po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 100km trasa 80% maisto 20% wyszło 6,7 na stacji weszło 6,8.. a rezerwe z tego co pamietam to zapaliła sie i na komputerze pokazwało mi coś koło 20km a jak jeździłem powoli to jeszcze wzratsały kilomtery na komputerze.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...