Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ciepłego powietrza z nawiewu.


miko982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i mam problem z nawiewem ciepłego powietrza .Oraz płyn wyrzuca z chłodnicy mimo iż wyjęty jest termostat.i ten górny przewód od chłodnicy jest twardy a powinien być miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie uszczelka pod głowicą. Spaliny dostają ci się do obiegu cieczy chłodzącej. ale niech się wypowiedzą mądrzejsi z mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację z Hondą Concerto. Wymiana uszczelki, planowanie głowicy, sprawdzenie zaworów i pierścieni. Wszystko poskładane przez mechanika hulało aż 2 tyg. Potem powtórka z rozrywki. Tym razem zdjąłem tylko górę, wymieniłem uszczelkę (ta "nowa" wymieniona przez mechanika miała już przedmuchy między cylindrami????) tym razem dobrej jakości,po tygodniu jeszcze raz dokręciłem szpilki i jeździ już concerto z 8 miechów bezproblemowo. Może więc ta uszczelka którą założyłeś też była jakaś nieteges. Musiałbyś to sprawdzić . Jest jeszcze jedna opcja. Jeśli mocno przegrzałeś silnik jak padła ci poprzednia uszczelka, mogły się pojawić mikropęknięcia w bloku silnika, ale z tego co słyszałem to tylko na rentgenie to sprawdzisz i dość kosztowna sprawa, ale z tego co gadam z mechanikami to raczej rzadki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shimano52

Jest taka zasada, że jak się wymienia uszczelkę to na grubszą. Ja jak kupowałem uszczelkę to tak jakby w opakowaniu miałem 2 (nie wiem o co chodzi z tym - ojciec kupował) standardową i grubszą. Problemem może być również termostat. Sprawdzić to można przez wymontowanie go, wrzucenie go szklanki (nawet samo polanie powinno wystarczyć) i polanie wrzątkiem prosto z czajnika - jeżeli się otworzy znaczy się, że jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zasada, że jak się wymienia uszczelkę to na grubszą. Ja jak kupowałem uszczelkę to tak jakby w opakowaniu miałem 2 (nie wiem o co chodzi z tym - ojciec kupował) standardową i grubszą. Problemem może być również termostat. Sprawdzić to można przez wymontowanie go, wrzucenie go szklanki (nawet samo polanie powinno wystarczyć) i polanie wrzątkiem prosto z czajnika - jeżeli się otworzy znaczy się, że jest sprawny.

Jest taka zasada, że jak się wymienia uszczelkę to na grubszą. Ja jak kupowałem uszczelkę to tak jakby w opakowaniu miałem 2 (nie wiem o co chodzi z tym - ojciec kupował) standardową i grubszą. Problemem może być również termostat. Sprawdzić to można przez wymontowanie go, wrzucenie go szklanki (nawet samo polanie powinno wystarczyć) i polanie wrzątkiem prosto z czajnika - jeżeli się otworzy znaczy się, że jest sprawny.

Termostat jest sprawny był sprawdzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś cięgno od temperatury ?!

 

Tam idzie cięgno do zaworka przy wlocie do nagrzewnicy , być może coś pękło i jest zamknięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle obieg wody? Bo jeżeli płyn chłodniczy nalany do zbiorniczka jest pobierany do silnika ale juz nie wraca do zbiorniczka tylko sie gotuje to raczej termostat albo to cięgno od temp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak od razu po wymianie uszczelki ? - może jest źle odpowietrzony układ wody

jeśli wyrzuciło duzo wody - dolać i odpowietrzyć układ

jeśli po odpowietrzeniu nadal wypluwa wodę - sprawdzić czy nie wydobywają się spaliny poprzez układ wody - i w drugą stronę - jeśli tak to najczęściej uszczelka pod głowicą lub uszkodzona głowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze napisal kolega o odpowietrzeniu od tego zacznij książkowo jednaj jeśli jakiś idiota złożył Ci silnik na szmacianą uszczelke za 100zł to rozbierasz jeszcze raz

Zeby latał ten silnik planowanie głowicy sprawdzanie szczelności uszczelka METALOWA ok230zł NOWE ŚRUBY GŁOWICYok90zł +i ktoś kto to robił i ma pojęcie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...