Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

******PATHFINDER R51 TUNING TYLNYCH LAMP


Gość wojtekpn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :nissan2:

 

Proszę o poradę co można poprawić w wyglądzie lamp tylnych w Nissanie Pathfinderze 2.5 (2006 r.prod)?

Nie jestem wielkim entuzjastą tuningu zewnętrznego i uważam ,że jak we wszystkim nie należy przesadzać.

Moim zdaniem jednak tył Pathfindera nie należy do najładniejszych.

Szczególnie lampy tylne są jakby za małe w stosunku do całej bryły pojazdu.

Niestety na polskich stronach nie znalazłem zbyt wielu częsci tuningowych do tego modelu.(na pozostałych szczególnie amerykańskich jest z tym o wiele lepiej,tyle,że koszty przesyłki często przekraczają koszt częsci).

Myślałem o ramkach na lampy z czarnego ABS-u np,bo z chińskich chromowanych podobno chrom odchodzi już po roku:(

Może lampy ala Lexus wyglądały by ładnie?

Macie jakieś pomysły i namiary na polskie sklepy?

 

Pozdrawiam Wojtek

post-36782-0-62262200-1326190920_thumb.jpg

post-36782-0-01159100-1326193177_thumb.jpg

post-36782-0-70611300-1326193193_thumb.jpg

post-36782-0-86200900-1326193234_thumb.jpg

post-36782-0-62654600-1326193279_thumb.jpg

post-36782-0-07443300-1326193301.txt

post-36782-0-19682200-1326193330_thumb.jpg

post-36782-0-01606600-1326193350_thumb.jpeg

post-36782-0-38202500-1326193390_thumb.jpg

post-36782-0-51865800-1326193482_thumb.jpg

post-36782-0-66416500-1326193500_thumb.jpg

post-36782-0-04040700-1326214560_thumb.jpg

Edytowane przez woitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Na mój gust path z tymi dodatkami będzie wyglądał jak bryka murzyńskiego stręczyciela, jedynie z tego co załączyłeś w rachubę wchodzi tylko ta czarna metalowa kratka.

Troszeczkę to przypomina pathfindery misiaków (oni mają te sołony w kratkę) ale idzie to w strone terenówki. Zależy co chcesz osiągnąć.

Pozdro

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stręczycielem nie jestem:)

Ale rzeczywiście trafiłłes czarna jedynie wchodzi w grę.

Tylko gdzie ja kupić?

Na przód nie ma problemu,ale z tyłem ogromny.

W miśku miałem podobny i efekt był niezły.

Dzięki wielkie za ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że dzisiaj po południu stałem na światłach w Malborku koło patha miśkowoza więc w związku z powyższym rzuciłem okiem (na gorąco). Fajne mają te osłonki tylko dla mnie jeden minus - przykręcane do karoserii na śrubki (czyli w rachubę wchodzi dziurawienie blachy). Path i tak nie jest mistrzem perforacji antykorozyjnej, a dodatkowe dziurki w blaszce ??? Ja bym chyba się nie skusił. Jest jeszcze możliwość, że te osłonki im robi kowal bez fantazji bo wygrał przetarg, a innej formy montażu nikt nie brał pod uwagę - mi się wydaje, że powinno dac radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście nie leży. Pomijając inny układ lampy niż nasze, to takie nakładki moim zdaniem zamazują czytelność lampy, ale może się mylę - po prostu nie mój design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ,że mogą zamazywać czytelność.

Tylko,że same lampy są tak jak wcześniej pisałem za małe w stosunku do całego tyłu samochodu.

Moim zdaniem jest on trochę niedopracowany pod względem stylistyki.

Szukam czegośco nie byłoby "wiejskim" tuningiem tylko poprawiło ogólny wyglad auta.

Mnie po prostu tył średnio się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mam zdjęć z widocznym tyłem mojego patha. Na mój gust nic mu nie brakuje, może ten tył nie jest jakimś fajerwerkiem zdolności projektanckich ale z drugiej strony w tej prostocie jest uroda. Jak chcesz mieć auto niebanalne to sobie je wyliftuj o 2", wrzuć większe opony i wyróżnisz się z tłumu setek pathfinderów przemykających się po okolicy. A jak lubisz zjechać sobie z czarnego choćby tylko w celach rekreacyjnych to bardzo szybko docenisz te zabiegi i uwierz mi będziesz bardziej zadowolony niż z nakładek na lampy. No oczywiście z drugiej strony są koszty takiej imprezy.

 

IMG_1236.JPG

 

IMG_1461.JPG

 

20110906698.jpg

 

20110829659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34o2921.jpg

 

 

Mój wygląda tak.

Zdecydowanie lepiej wygląda i podoba mi się również wersja Twojego.:)

Kolor zielony do tego auta najbardziej pasuje.

A przy okazji podpowiedz mi jak montowałeś halogeny do kangura?

 

 

23veo6.jpg15nwv40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to rurka własnej roboty (czarna 3/4" + parę kolanek hamburskich) którą strugał mechanik na moją prośbę. Ma ona spełniać tylko i wyłącznie rolę stelaża do lamp więc ma celowo wspawane płaskowniki z otworami montażowymi. No i jak dla mnie koniecznie czarna - poprzednie auta miałem chromowane i mam już lekko dosyć "blasku". Rzuć jeszcze okiem do navary do wątku z orurowaniem tam się wypowiadają też inni koledzy.

 

Jak jeszcze masz potrzebę to rzuć sobie okiem:

http://allegro.pl/nissan-pathfinder-05-nakladki-lamp-tylnyc-chrom-i2078864760.html

To jet chyba to o co Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyszukanie ramek.

Widziałem je już,ale niestety jest to wyrób made in china i ładnie wyglądają bardzo krótko.

Jest to słabej jakości plastik,a i chrom schodzi szybko.

Szukam takich z czarnego ABS-u lub stalowych.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc,może jeszcze coś uda Ci się wyszukać,ja szukam już prawie rok:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem sobie czarnego kangura i zawędrowałem na taką stronkę:

 

http://www.pickupdiablo.pl/opis/obudowa-lusterek-bocznych-navara-45.html

 

Wydała mi się na tyle ciekawa, że zapisałem w ulubionych. Może coś tam dla siebie wyknujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich czy nie wiedzą gdzie można chwycić takie gadżety do patha. Jeżeli są obrotni to sami dla Ciebie ściągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość wojtekpn

Nawet dzwoniłem i nic :(

 

a ja testowałem wczoraj nowy model:)

 

 

 

Witam ponownie:)

 

Powoli noszę się z zamiarem wymiany auta.

Foty i opis nadal aktualne.

Dodatkowe info ewentualnym zainteresowanym prześlę na e'maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...