Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(wp11) Grzanie sie lewego koła


nilk123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim .

Mam mały problem z autkiem, a mianowicie z hamulcem nie zawsze cofa sie tłoczek w zacisku hamulcowym . Przednie lewe koło się grzeje, aczkolwiek nie zamocno.

Tłoczek wyczyszczony 2 razy nawet , przewód elastyczny wymieniony na nowy ,abs odłaczany na sprawdzenie czy też przytrzmuje hamulec. W dalszym ciągu raz jest w miarę a raz przytrzymuje.

Mechanik powiedział że może to wina pomki hamulcowej, twierdzi iż może zaworek jakiś nie odbija.

Aha zacisk można ręką cofnąć do opory czyli powinno być git, a nie jest. Pomóżcie bo już zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie blaszki trzymające klocki w zaciskach są na swoim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nowe klocki też ,blaszki na swoim miejscu.I wpycham ręką tłoczek w cylinderek , a w czasie jazdy zoonk, przytrzymuje delikatnie w czasie jazdy. I łożysko będe musiał z tego powodu wymieniać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nowe klocki też

mi grzało się jedno koło, bo klocki były już stare i ciężko chodziły w prowadnicach. wyjąłem je, obtłukłem młotkiem rdzę, założyłem spowrotem i problem ustąpił.

a czy można lekko przepchnąć samochód i nic nie blokuje jak jest wszystko zimne z nocy i jak jest po ciepły trasie ?? i czy płyn hamulcowy był zmieniany kiedyś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i tarcze nowe,płuny wymienione około 5miesięcy temu, koło się grzeje jest duża różnica nawet w barwie . Cięzko się kręci na podniesionym samochodzie , 2 strona lużno . Przewód nowy cylinderek wyczyszczony 2 razy, została pompa lub abs . Prowadnice lużne do czasu naciśniecia hamulca bez tarczy chodzi na prowadnicach też lużno nie blokuje sie. Teraz pytanie czy abs może blokować na wyłączonym zapłonie, raczej chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...