Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gniazdo zapalniczki


jagiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ot małą drażniąca przypadłość mnie spotkała.

Wysiadło mi gniazdo zapalniczki, swego czasu grał na nim transmitter FM aż tu któregoś poranka transmiter zamigał i tyle było żywota.

Przy poruszaniu transmiterem jeszcze na chwile złapał a potem już całkowita kaplica.

 

Kupiłem gniazdo ( miałem okazje kupić za 3 zł :P ) i po założeniu niestety tez nie działa.

 

Może mi ktoś powiedzieć który bezpiecznik dokładnie za to odpowiada ? Bo w innych tematach różne odpowiedzi są :/

 

Ewentualnie gdzie szukać jeżeli bezpiecznik i gniazdo okażą się sprawne.

 

Pozdrawiam Was.

 

Przy okazji : Co może oznaczać i skąd sie bierze biały nalot na bezpiecznikach ? Taki jakby korektor albo osad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony pod kierownicą masz klapke a pod nią bezpieczniki F13 to jest jego numer (powinien być opisany na klapce,natomiast 15A jest to jego wartosć jaka powinna tam być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot to proces utleniania.

Powinieneś wyjąć po kolei każdy bezpiecznik i go wyczyścić. Teraz w mrozy, w dni wilgotne możesz mieć problemy z przewodzeniem na zaśniedziałym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myty był silnik i preparat chemiczny dostał się jakoś na bezpieczniki. Wiadomo że po użyciu chemi, spłukuje się ją czyli i silnik wodą.

Każdy wtedy uważa aby woda nie dostała się do bezpieczników, więc preparat mógł zostać. Tak samo dzieje się z aluminiowymi felgami. Zawsze po użyciu chemi, kilka razy pod ciśnieniem płuczą felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,nic na to nie wskazywalo ale sprawdze dokladnie. a dzis wieczorem wrzuce fotke klapy i bezpiecznikow bo nijak nie jestes w stanie zlokalizowac tego F13 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jeszcze coś takiego......a mianowicie......., poprzedni właściciel mógł mieć coś podłączonego /dodatkowy odbiornik/ pod zasilanie zapalniczki i zainstalował dodatkowy bezpiecznik, który może być gdzieś pod deską lub na słupkach przednich.

Co jeszcze może chodzić na bezpieczniku od zapalniczki, to nie wiem, gdyż mam inny model samochodu.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic takiego w aucie nie wskazuje bo pod zlacze zapalniczki nie bylo nic z kabli pociagniete a jakies puste kable wtyczki tez mi nie zostaly/wystaja nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy idzie + do wtyczki, może coś właśnie we wtyczce nei łączy, jak idzie to trzeba by było lecieć po kablu aż do końca, czyli lepiej pociągnąć nowy + i mieć z bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...