Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Twarde zawieszenie w sunnym (brak amortyzacji)


Oskr5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim sunny n14 sedan tylne zawieszenie wykazuje całkowity brak amortyzacji.

Objawia się to tym że po naciścnięciu samochodu z tyłu,auto się ciężko ugina

oraz szybko powraca do swojej początkowej pozycji nie wykazując w tym czsie żadniej płynności.

Słuchać tylko puknięcie przy naciśnięciu i odbiciu.Podczas jazdy autem z tyłu samochodu strasznie coś "tłucze".

Co to może być? Tuleje wachacza,amortyzatory czy coś innego?

Dodam tylko że poprzedni właściciel sunnego wymiwniał w nim tylne sprężyny(może niewłaściwe?).

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1992_3b

Może wylał ci się amor tak jak u mnie tak samo tłucze już z miesiąc bo olej mi się wylał z tylnego lewego amora oraz sprężyny się już zbiły i będę musiał wymienić z tyłu amorki bo tył twardy jak bym w ogóle bez amorów jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest strasznie twardy tył, czuć wyboje, leżących policjantów, dziury. Podobno w zawieszeniu jak dotąd, czyli od dwudziestu lat, nie było nic wymieniane.

 

Czy to jednak w czymś szczególnie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przeszkadza ponieważ słychać "tłuczenie".Także opony mogą się ścierać przez złą geometrię oraz zużycie elementów zawieszenia.

 

 

Pozdrawiam Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to „tłuczenie” słychać także na równej, nienaznaczonej nierównościami nawierzchni? U mnie wtedy jest cicho, za to tłucze się niemożebnie przy przejeździe przez ogranicznik prędkości czy dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie " tłuczenie " słychać i podczas jazdy po małych jak i większych nierównościach.Co dziwne cichnie ono podczas szybszej jazdy (ok powyżej 70-80 km/h).U mnie są powodem najprawdopodobniej amory bo jeden juz wylał się.

 

Pozdr

 

Witam

Dzisiaj byłem na sprawdzeniu amorów i zawieszenia.(20zł)

"Tłuczenie" było spowodowane zużyciem tylnych łączników stabilizatora i jego gum.

Z przodu są wytłuczone swożnie wahhaczy,zaś amortyzatory mają ok 80% sprawności.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zasadzie podobne objawy, a ponieważ samochód się świetnie trzyma na zakrętach, doskonale hamuje i w ogóle nim nie buja, to też podejrzewam, że nie są to amortyzatory, a właśnie te drobniejsze elementy, czyli, jak sądzę, nic groźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli naciskasz troszke tył i wyczówasz pukanie to masz do wymiany amortyzatory najlepiej sprawdzić rozbierając wymontowanie z auta 6 śrub plus zdjęcie koła i rozebranie potrzebne ściągacze do sprężyn przy dobrym amortyzatorze olejowym auto po naciśnięciu wraca do stanu powoli pozdrawiam

Amortyzatory polecam olejowe KYB nowe drogie polecam używke w dobrym stanie polata dłużej niż najtańsze nowe u mnie obecnie brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...