Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gasnący silniki podczas dłuższej jazdy.Zblokowany immobiliser


Gość Ubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z nissanem primerą rok 98 poj.2000 cc td.

Podczas dłuższej jazdy samochód samoistnie gaśnie.Po kilku minutach daje się odpalić po czym jedzie do momentu zatrzymania np. do skrzyżowania, po kilku takich przygodach samochód definitywnie odmawia posłuszeństwa i nie odpala.W tym momencie sprawdzam kody błędów, pokazuje błędy 141 i 142.

Dowiedziałem się, że są to błędy mówiące o immo.

Przy wcześniejszym sprawdzaniu kodów błędów gdy auto nie odpalało wyskakiwał kod 55- brak awarii, a auto nie odpalało.

Po wizycie u elektryka w salonie NISSAN odblokowano mi immo i auto normalnie jeździło do następnej identycznej awarii w takich samych warunkach tzn. długotrwałej jeździe pow 30 km.

W czasie pierwotnej awarii obrotomierz skakał pomimo, że silnik nie pracował ( zapłon włączony) odzywały się ( włączały, wyłączały )przekaźniki pod maską.Lekko obracał się wentylator.

CZY MIAŁ KTOŚ TAKI PODOBNY PROBLEM??i jak go naprawić??co jest przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci nnie styka w obwodach. Sprawdź wiązki i zlączki, użyj Unizolu. Objawy wskazują na przerywania w obwodach i chwilowe zanikania napięcia które idą na ECM. Komputer warjuje i odcina rownież immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsunięcie usterki, jednakże wcześniej przeczyściłem wszystkie widoczne złącza elektryczne(wzrokowo nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, jeżeli chodzi o ich wygląd) i to nie pomogło. Oczekuję jakiś informacji, która by mi podpowiedziała, w którym miejscu najczęściej mogą się te styki zanieczyszczać. Zastanawiam się też nad, czy przypadkiem nie psuje mi tego alternator, który przy pomiarach pokazuje idealne parametry natomiast podczas awarii być może ulega jakiejś awarii, która powoduję w/w komplikację.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, które mogą mnie doprowadzić na miejsce uszkodzenia.

 

PS. Nie wiem dokładnie co jest skutkiem a co jest przyczyną. Być może przyczyną jest właśnie IMMO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci,ze ja tez mialem klopot z immo,wywalalo mi kod 143 jednak nigdzie nie ma do niego opisu,na oko wszyscy mowia ze to immo. u mnie objawialo sie to tym,ze czasem nie palil ale po wyjeciu kluczyka i ponownym wlozeniu zapalal az padl w koncu na amen. po tym jak oddalem niunie w rece lokalnego magika od elektroniki objawy ustapily i klopotow z zapalaniem brak,co zrobil magik to nie mam pojecia ale meczyl sie trzy dni.Jakby co mam numer tylko Tobie do Lublina moze byc daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...