Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ+2 1.5 DCI odpalanie


jawrob11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie do uzytkownikow tego silnika :

 

Czy podczas odpalania macie z tylu auta widoczna chmurke dymu?

 

Hmm , tamtej zimy zdarzylo sie nawet ze zapalil i zaraz zgasl no ale to bylo -18 stopni . Za drugim razem juz ok - ale zaniepokoilo mnie to troche bo auto ma przejechane 34 kkm. Tak mysle ze moze pompa paliwa jest cos zle ustawona trzeba by do serwisu podjechac no ale teraz nie ma mrozow i ciezko wyjasnic co i jak ....

 

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 2007 roku , przebieg 102 000 - przy pierwszym odpaleniu po dwu dniowym postoju puszcza minimalną chmurke dymu , ale przy codziennym odpalaniu juz tego objawu nie ma .

Jaki kolor ma "obłoczek" - podobno przy dieslu czarny kolor nie oznacza nic złego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie miałem diesla , wiec cięzko mi wypowiadac sie w tym temacie . Kolor mojego "obłoczku" tez jest niebieskawy , ale oleju dolewam na 10 000 km. , ok 0,5 L wiec bardzo mało . W pracy jeżdżę Kia Preggio diesel 2,7 i tam po pierwszym odpalenu rowniez jest obłok niebieskiego dymu , auto ma nalatane 237 000 km. , oleju nie bierze i nic złego z silnikem sie nie dzieje . Moze wypowie sie ktos jeszcze kto ma wieksze doswiadczenie lub jesli auto masz na gwarancji , podjedz do serwisu i zapytaj - sam jestem ciekaw odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...