Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z hamulcami


NismoMan1

Rekomendowane odpowiedzi

Ze ssaniem sie uporalem, niestety mam problem z hamulcami.

Na przegladzie uczepiono sie hamulcow tylnich (bebny) ze slabe, mimo ze reczny w 100% bardzo dobry. Ogolnie OK. Hamuje dobrze. Byl wymieniany kiedys 1 tloczek bo byl mokry czy cos w tym stylu. Rok czy dwa lata temu hamowal tak samo i sie nie czepiali. Niektorzy sugeruja nawet ze stacje diagnostyczne maja uwalone urzadzenia i "pokazuje jak chce".

 

Do tego w przednich hamulcach mam luzne prowadnice (jarzma?) i tulejki (tloczki?) lataja mi na kostce i dzwonia.

 

Nie wiem co z tym fantem zrobic. Najchetniej wymienil bym na nowe. Z bebnami nie ma problemu, ale z nowymi hamulcami z przodu jest.

 

Co radzcie? Nie chce w auto pakowac kasy, ale chce miec je w pelni sprawne, bez dziwnych dzwiekow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,chcesz jeździć musisz płacić :).

Hamulce możesz kupić używki,ale spróbuj wyczyścić te prowadnice i przesmarować np:smarem miedzianym.

U mnie te prowadnice byłe zapieczone przez co klocki się nie równo zużywały i musiałem je wybijać młotkiem.

Co do tłoczków to możesz poszukać jakiś zestawów naprawczych,ale lepiej wymienić.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to auto zrobic, tylko nie bardzo wiem gdzie kupic czesci i jak sie nazywaja.

Z tylu chyba pojda bebny do wymiany. Korektor zostawiam, bo jak wywale to moge miec tylko problemy.

Z przodu z tego co czytalem to mam powiekszone zaciski hamulcowe. Tylko gdzie takowe teraz kupic w miare tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonić z przodu to mogą ci klocki, ponieważ są montowane w specjalnych blaszkach, których usunięcie powoduje (tak jak u mnie) odgłos jak z grzechotki dla dziecka na każdym dołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaki kolego masz dokładnie model autka ja mam sporo zacisków z sunny dobrze kolega napisał o blaszkach niestety musisz rozebrać i sprawdzić tył może słaby korektor sprawdzisz podpinajęc bezpośrednio możę po prostu zapowietrzony sporo do sprawdzenia pozdrawiam w razie pytań tel667779477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za porady. Sunny N14 1.4DS 75KM LX. To nie blaszki brzecza. Tloczek ma luz w otworze, mechanik napunktowal mi go aby tak nie latal i bylo ok, ale chyba sie wytarlo i znow brzeczy.

 

Jesli chodzi o tyl to jeszcze zobacze, moze kupie cale nowe bebny. Pojade jeszcze raz na diagnostyke ale gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jaki kolego masz dokładnie model autka ja mam sporo zacisków z sunny dobrze kolega napisał o blaszkach niestety musisz rozebrać i sprawdzić tył może słaby korektor sprawdzisz podpinajęc bezpośrednio możę po prostu zapowietrzony sporo do sprawdzenia pozdrawiam w razie pytań tel667779477

 

Poszukuje przedniego prawego do N14 benzyna sedan z 1994r., bo i gumki poszły i tłoczek z cylinderkiem mają wżery. Masz może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem temat przednich hamulców u siebie. Za tłoczek zapłaciłem 30zł (wyjmujesz i mierzysz, u mnie pasował od deawoo tico) za zestaw naprawczy coś nieco ponad 20zł (uszczelniacz, osłona przeciwkurzowa, osłony (harmonijki) prowadnic. Wymiana jest dziecinnie prosta i wymaga trzech kluczy (10, 12, 14). Ważne prowadnic nie smaruje się miedzianym a grafitowym jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...