Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

halogeny


hydros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie montażu halogenów.Mam tiidę i chciał bym zamontować halogeny,które kupiłem wraz z rogolą(oryginalne).wiem że instalacja jest bo po wpięciu rogoli świeci sie już kontrolka,a po zdjęciu zaślepek w zderzaku "namacałem"wtyczki.Moje pytanko brzmi,jak się dostać do tych wtyczek -czy z kanału trzeba demontować te osłony pod spodem(to wydaje się sensowniejsze),czy zdjąć koła i demontowac nadkola???Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie montażu halogenów.Mam tiidę i chciał bym zamontować halogeny,które kupiłem wraz z rogolą(oryginalne).wiem że instalacja jest bo po wpięciu rogoli świeci sie już kontrolka,a po zdjęciu zaślepek w zderzaku "namacałem"wtyczki.Moje pytanko brzmi,jak się dostać do tych wtyczek -czy z kanału trzeba demontować te osłony pod spodem(to wydaje się sensowniejsze),czy zdjąć koła i demontowac nadkola???Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.cześć!

 

Tak to się robi w nissanie versa w tiidzie powinno być podobnie.

 

Pzdr

 

PS

Co to jest rogola?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się robi w nissanie versa w tiidzie powinno być podobnie.

 

Pzdr

 

PS

Co to jest rogola?!

Dzieki za tak szybkie zainteresowanie.Rogola to przełącznik świateł(jest w tym linku jego wpięcie) Co do montazu to tam są nie oryginalne lampy.Oryginał przykręca sie jednym wkrętem 8mm od środka i wtym problem bo trzeba rozbierać dół lub nadkole(nie wiem co lepiej i czy nie ma jakichś niespodzianek,stąd moje pytanie do tych którzy przerabiali temat lub wymieniali żarówkę jak łatwiej się tam dostać.pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie montażu halogenów.Mam tiidę i chciał bym zamontować halogeny,które kupiłem wraz z rogolą(oryginalne).wiem że instalacja jest bo po wpięciu rogoli świeci sie już kontrolka,a po zdjęciu zaślepek w zderzaku "namacałem"wtyczki.Moje pytanko brzmi,jak się dostać do tych wtyczek -czy z kanału trzeba demontować te osłony pod spodem(to wydaje się sensowniejsze),czy zdjąć koła i demontowac nadkola???Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.cześć!

 

Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie montażu halogenów.Mam tiidę i chciał bym zamontować halogeny,które kupiłem wraz z rogolą(oryginalne).wiem że instalacja jest bo po wpięciu rogoli świeci sie już kontrolka,a po zdjęciu zaślepek w zderzaku "namacałem"wtyczki.Moje pytanko brzmi,jak się dostać do tych wtyczek -czy z kanału trzeba demontować te osłony pod spodem(to wydaje się sensowniejsze),czy zdjąć koła i demontowac nadkola???Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.cześć!

Hi, może wiesz jak rozpoznać czy posiadana rogolka jest w wersji "sterowanie przednich mglaków" czy bez tej opcji? Prawdopodobowanie można to sprawdzić włączając na rogolce mglaki i sprawdzić czy we wtyczkach na kolorowych przewodach pojawi się+ 12V. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, może wiesz jak rozpoznać czy posiadana rogolka jest w wersji "sterowanie przednich mglaków" czy bez tej opcji? Prawdopodobowanie można to sprawdzić włączając na rogolce mglaki i sprawdzić czy we wtyczkach na kolorowych przewodach pojawi się+ 12V. pzdr.

Oczywiście ze wiem,ta z obsługą przednich halogenów ma na ringu włączającym halusy symbol wyłączonych(bodajże kropka) następnie symbol światła halo.i trzecią pozycję z symbolem dwuch świateł halo.Jeden ma oem 25260EM00E a drugi 25260EM10E Gdy masz właściwą rogolę to zapala się zielona kontrolka przednich halo dokładnie pod zieloną kontrolką pozycyjnych(oczywiście po przekreceniu ringu.Kontrolka tylnych jest taka pomarańczowa bodajże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podjazd kiedyś,i wydaje mi się że lepiej od spodu.Sa tam takie "osłony"po bokach na 3 lub 4 śrubki (chyba na klucz 10)+spinka od tyłu.z natkolami to dużo zachodu(ściąganie kól+sporo spinek)a do tego z prawej strony przeszkadza zbiornik płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki,jak zrobi się cieplej ,to zmierze sie z problemem.

Edit.

Cóż,trzeba niestety częściowo zdemontowac nadkola (z przodu)+osłony od spodu.Ale zrobione :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...