Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda lambda uszkodzona


Gość aczarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy forumowicze mam problem z moim Nissanem. Jakiś czas temu auto zaczeło nie równo pracować tzn obroty falowały czy na zimnym czy ciepłym silniku. Obroty spadały do 500 po jakimś czasie wskakiwały na 1500 i z powrotem na 800. auto dopiero powyżej 2000 tyś obrotów pracowało pozytywnie. Check sie nie zapałał. Po sprawdzeniu sieć i cewek i ponownym uruchomieniu zapalił sie check a uto zaczęło poprawnie chodzić. Po podłączeniu do kompoutera okazał się komunikat uszkodzona sonda lambda "sekcja pierwsza wysokie napięcie " . Zaznaczam że po zapaleniu się checka silnik zaczął normalnie chodzić.W dniu dzisiejszym została wymieniona sonda lamba ( oryginał Nissan ) . Jednak Check ponownie po wymianie się zapalił, komputer wykazał błąd " zbyt wysoka dawka paliwa " Chciałbym zaznaczyc że jak sprawdzałem swiece, które wymieniłem pół roku temu na platynowe były strasznie okopcone, czarne. koledzy pomóżcie co może być powodem tego komunikatu. zaznaczam świece są ok, filtry powymieniane. CZy może to być zabrudzony przepływomierz lub czujnik EGR.? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzono tylko jedną, z resztą jak wspomniałem wcześniej po podłączeniu do kompa Boscha usterka mówiła o sondzie w pierwszej sekcji, według kompa druga sekcja czyli sonda za katalizatorem była ok, inaczej komputer nie widział błędu. Zaznaczam że po wymianie jej dzisiaj check zapalił sie dopiero po około 5 minutach pracy, błąd wskazał zbyt wysoką dawka paliwa. ( NOte z 2007 roku 1.4 wersja Accenta, przebieg 48 tys km.) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...