Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan QQ 2010, manual, od 7km do 32 tys. przebiegu, 1.6 - witamy po raz pierwszy, info


luxs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItamy po raz pierwszy,

 

 

Pierwszy raz NISSAN i ogólnie polecam wszystkim zastanawiającym się bo jeździ fajnie lecz warto przygotować się na przykład na takie "standardowe" w nowym aucie (z tego co zdążyłem zaobserwować na forum) niegroźne dla konsumenta usterki typu (mój QQ jest żelaznym przykładem w tym przypadku):

 

 

 

 

 

 

Skrzypiący fotel kierowcy (zakręty) od poczatku - z tym jeszcze muszę dowiedzieć się w serwisie czy da się coś poradzić

 

Stuk z tylnej części podwozia po naciśnięciu hamulca (zatrzymaj pojazd aby delikatnie "zaspreżynował" na końcu, rusz wciśnij sprzęgło zeby wyciszyć silnik i naciśnij spokojnie hamulec i występuje nienaturalne puknięcie (9:00, 17.01.2012 - 15,00 18.01.2012 wizyta zakończyła się wymiana poduszki pod silnikiem jednak hałas nie ustąpił - czekam na dalsze wydarzenia).

 

Duże muchy w lampach wstecznych(lewy + prawy w klapie) - przy wizytach w serwisie są wyciągane (?) podobno jest tam jakaś dziura konstrukcyjna...

 

Lampka w środku pasażerów – wypadł albo w ogolę nie było włącznika (z tylu) od samego początku eksploatacji. Serwis poszukuje lecz ma to trochę zająć czasu i nie wiadomo czy to uwzględnią Panu.

 

Parujące lampy wsteczne (na klapie) – od samego początku po dziś dzień parują, serwis zaproponował nowe uszczelki pod klosze lamp

 

Usterka ESP OFF i SLIP – czasami po wciśnięciu przycisku OFF zapalają się obie pomarańczowe kontrolki - elektromechanik jeszcze nie rozwiązał usterki występującej losowo mimo wszystko często

 

Prawe tylne drzwi po otwarciu centralnym ze środka – nie otwierają się od zewnątrz (losowo)

 

Naprawione /wymienione/ poprawione - w serwisie na wizytach oraz przeglądach.

(2 protokoly wykonania naprawy gwarancyjnej - łożyska i poduszka)

 

- niedokręconą z prawej strony listwę w klapie tylnej nad tablicą

- łożyska mocowania amortyzatorów (przód) – pukania przy skręcaniu kierownicą 2 szt.

- poduszka zawieszenia silnika 1 szt. - po wymianie nie znikło pukanie podczas hamowania...

- hałas podczas skrecania kierownicą - coś wyło jakby wspomaganie

- tylne szyby męczące się w połowie zamykania - czyszczenie plus silkon

 

 

Jednak mimo to trasy po 700 KM robi się z przyjemnością

 

Życzę jak najmniej protokołów z napraw gwarancyjnych i jak najwięcej kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też to mam :

Usterka ESP OFF i SLIP - czasami zapalają się obie pomarańczowe kontrolki - także przy włączonym

Skrzypiący fotel kierowcy - u mnie raczej mocowanie pasów i czasami kolanem o panel środkowy

tylne szyby męczące się w połowie zamykania - chyba te silniczki z tyłu są obliczone na mniejszą ilość cykli niż kierowcy ?

Też zrobiłem już 30 tyś [1 rok] i uważam, że to najlepszy samochód dostępny za te pieniądze.

Bardzo bardzo wygodne fotele i silnik 1,6 rewelacja.

A do kloszy "na gapę" wpuszczam tylko małe muchy :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam taki sam objaw z tym fotelem podczas pokonywania zakrętów. Samochód 6-m-cy i 10.000km.

Jak wiesz jak usunąć tą usterkę to podziel się informacją na forum.

pozdrawiam.

 

 

"Skrzypiący fotel kierowcy (zakręty) od poczatku - z tym jeszcze muszę dowiedzieć się w serwisie czy da się coś poradzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam nic nie krzypi i nic nie przeszkadza ! Za duzo jezdzicie moj stoi sobie w garazu wiec nie mam takich problemow :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów co do fotela to przerabiałem u siebie w ramch gwarancji. Po kilkudniwym pobycie w aso (i w międzyczasie kilku reklamacjach naprawy) usunięto problem który według nich polegał na wymianie jakis plastikowych elementów-zatrzasków. A co esp i slip palących się razem to ja zauważyłem że przy ujemnych temperaturach wystepuje to cześciej (może pozamarzane czujniki??) a jak jest ciepło to praktycznie wcale. W każdymbądz razie układ esp działa prawidłowo także ciężko o tym mówić w kategoriach niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów co do fotela to przerabiałem u siebie w ramch gwarancji. Po kilkudniwym pobycie w aso (i w międzyczasie kilku reklamacjach naprawy) usunięto problem który według nich polegał na wymianie jakis plastikowych elementów-zatrzasków. A co esp i slip palących się razem to ja zauważyłem że przy ujemnych temperaturach wystepuje to cześciej (może pozamarzane czujniki??) a jak jest ciepło to praktycznie wcale. W każdymbądz razie układ esp działa prawidłowo także ciężko o tym mówić w kategoriach niesprawności.

 

Odnośnie tej usterki można poczytać w instrukcji obsługi (5-35) - także wolelibyśmy bezusterkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fotel już chyba poprawili mam 2011 po FL. Lampy na klapie parują, przyzwyczaiłem się po Almerce N16 tam był to standard :) poza tym OK. Przejechane 24tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fotel nie skrzypi . Autko 2011 r po FL. Na razie wszystko wydaje się ok. Jedynie co mi w nim się nie podoba to brak jakichkolwiek schowków, przegródeg lub innych zakamrków w bagażniku. Nawet głupia służbowa fabia w podstawowej wersji ma dwie boczne kieszonki i jedną przenośna w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fotel nie skrzypi . Autko 2011 r po FL. Na razie wszystko wydaje się ok. Jedynie co mi w nim się nie podoba to brak jakichkolwiek schowków, przegródeg lub innych zakamrków w bagażniku. Nawet głupia służbowa fabia w podstawowej wersji ma dwie boczne kieszonki i jedną przenośna w bagażniku.

Może plastikowa pojemna (ok. 5l - zaznaczyć wypada, że pomiar został dokonany zgodnie z techniką wykorzystywaną przez wszystkich wielkich twórców czyli na oko!) szuflada do dyspozycji pod fotelem pasażera rozwiąże brak miejsca podręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może plastikowa pojemna (ok. 5l - zaznaczyć wypada, że pomiar został dokonany zgodnie z techniką wykorzystywaną przez wszystkich wielkich twórców czyli na oko!) szuflada do dyspozycji pod fotelem pasażera rozwiąże brak miejsca podręcznego.

U mnie nic takiego nie ma :( w dalszym ciągu brakuje mi schowków.

Jeżeli chodzi o bagażnik to może to pomoże : http://allegro.pl/torba-ts-nissan-micra-almera-note-primera-qashqai-i2072391109.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ktoś wymieniał może w ASO na gwarancji przycisk guzika od dźwigni hamulca ręcznego?

 

Chodzi mi o te wytarcia w srebrnym przycisku.

Jak w ASO rozmawiałem czy wymienią mi na czarny jakiś to okazało się, że nawet na srebrny nie mam/y co liczyć.

Edytowane przez luxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...