Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TomaszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam następujacy problem:

gdy pilotem otwieram auto ale jak otworzę drzwi to włącza się mi się alarm.

Co moze być nie tak ? przecież otwarcie auta było równoznaczne z wyłaczeniem alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej - otwórz przynajmniej 5-10 sekund wcześniej przed otwarciem drzwi. U mnie również występuje, krótkotrwały dźwięk syreny alarmowej, gdy otworze drzwi kierowcy zaraz po otwarciu z pilota.

 

Dwu krotne krótkie naciśniecie przycisku zamykania może również spowodować dźwięk z syreny - inny niż w/w przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat alarmu. Czy jest możliwość zamknięcia zamochodu kluczykiem (2 przyciski - otwieranie, zamykanie), bez uzbrajania alarmu? Potrzebne gdy ktoś zostaje w samochodzie - dziecko, pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat alarmu. Czy jest możliwość zamknięcia zamochodu kluczykiem (2 przyciski - otwieranie, zamykanie), bez uzbrajania alarmu? Potrzebne gdy ktoś zostaje w samochodzie - dziecko, pies.

...ale czy nie jest to .... nawet zabronione ? Chyba ,że za karę ? :)

Pilotem chyba nie zamkniesz auta pomijając alarm.Po prostu włożyć kluczyk w zamek drzwi i je "mechanicznie" zamknąć .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale czy nie jest to .... nawet zabronione ? Chyba ,że za karę ? :)

Pilotem chyba nie zamkniesz auta pomijając alarm.Po prostu włożyć kluczyk w zamek drzwi i je "mechanicznie" zamknąć .

:D umówmy się że nie na słońcu i na 5 minut hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konfiguracji alarmu.

U mnie dwukrotne wciśnięcie pilota powoduje uzbrojenie alarmu bez czujek wewnętrznych. Sygnalizowane jest tak jak napisał Luxs jednym "piknięciem" alarmu.

I wtedy można zostawić zwierzątko na 5 minut ale nie jak na zewnątrz jest upał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak się ma ratlerka naprzykład ;) - który zapp po całym wnętrzu

 

zaraz po pierwszym naciśnięciu przycisku zamykającego naciskasz go drugi raz (cit dłużej) alram robi pik i wyłącza czujniki wętrza (auto nadal zamknięte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku alarmu cyfrowego LC4, aby wyłączyć czujniki ruchu, należy po wyłączeniu silnika, jeszcze raz na chwilę właczyć zapłon i wyłączyć.

Będzie słychać krótkie bip i po zamknięciu samochodu pilotem, czujniki ruchu nie będą uzbrojone.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do alarmu na pewno jest opis dezaktywacji czujek wewnętrznych przy zamykaniu samochodu - wiem bo nawet w mojej była taka informacja.

Co do włączania się alarmu po jego rozbrojeniu - jeśli dzieje się to nieregularnie - a nie za każdym razem - to nie jest to kwestia rozbrojenia się alarmu dopiero w 5 sekund po otwarciu auta (to nie jest urządzenie mechaniczne tylko elektroniczne!) - to jakiś problem z centralką. Miałem to samo, wymienili centralkę, przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna zasadnicza sprawa. Czy piszemy o oryginalnym alarmie, czy intalowanym w ASO (i jakim)?

Do mojego LC4 nie dostałem żadnej instrukcji, a jedynie małą ściągawkę w postaci karty telefonicznej ze skróconą informacją (mało dokładną).

Jak pociągnę za klamkę w czasie otwierania się zamka (lub zaraz po), to alarm się wzbudza (zawsze).

Jak otwieram drzwi normalnie, czyli po ok. 1-2 sekundach po wciśnięciu przycisku na pilocie, to nic się nie dzieje (alarm nie wyje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy u kogoś występuję taki temat jak u mnie, a mianowicie:

 

Po przyjeździe z pracy, parkuje auto, wychodzę, zamykam drzwi robię dwa trzy kroki w stronę domu, naciskam guzik na kluczyku zamknięcia pojazdu, a tu nic (pierwsza myśl bateria padła, tak nagle?!) i jak zazwyczaj w takim przypadku muszę wejść ponownie do pojazdu włączyć i wyłączyć zapłon i zamyka się normalnie z pilota.

 

Ostatnio trochę zabiegany i poumawiany na szybkości pobiegłem coś załatwić, oczywiście wysiadając z samochodu nacisnąłem guzik zamknięcia pojazdu, a po powrocie okazało się, że nie reaguje na żaden z guzików i auto zostało otwarte jakieś 30 minut w mieście.

 

Teraz gdy znowu się taka sytuacja zdarzyła biorąc pod uwagę fakt, iż miałem załadowane plecy i ręce nie chciało mi się tego wszystkiego zrzucać żeby wsiąść włączyć i wyłączyć zapłon, wyjść i zamknąć auto z guzika..... postanowiłem, że zamknę go kluczykiem.

 

Niestety to co postanowiłem nie interesowało QQ - reakcja na kluczyk w zamku, obrot w lewo lub w prawo, zamykał lub otwierał drzwi kierowcy.

 

Centralka od alarmu zawiechy łapie ? Zdarzyło mi się to od 2,5 roku z 15 razy.

Co do baterii w kluczyku/pilocie myślę, że nie są temu winne, gdyż z 11 piętra auto zamyka się i otwiera (o ile zawieszki nie zrobi), a także nie mają nic wspólnego z tym, że kluczykiem zamykają sie tylko jedne drzwi.

 

Jakieś pocieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...