Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elementy rozrządu QQ, gdzie kupić ?


Gość Arek2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów i proszę o pomoc.

 

W silniku o kodzie MR20DE 2,0 benzyna w moim QQ , w pewnym zakresie prędkości obrotowej słychać klepanie zaworów. Jest to spowodowane najprawdopodobniej długą jazdą na starym oleju przez poprzedniego właściciela.

Mechanik (spoza serwisu) ocenił, że trzeba będzie wymienić hydrauliczne popychacze a razem z nimi : łańcuch, napinacz i pompę oleju.

 

Dlatego mam pytanie, czy te elementy rozrządu można kupić również poza serwisem Nissana ?

Edytowane przez Arek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego co do silnika mr20de to nie ma tam popychaczy hydraulicznych (zobacz post luz zaworowy założony przeze mnie są tam schematy i plik z instrukcji silnika). Regulacja luzu jest ręczna płytkowa, co wyklucza raczej teorię starego oleju. Kolego podaj rocznik przeieg i niby jak długo auto jeździło bez wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów i proszę o pomoc.

 

W silniku o kodzie MR20DE 2,0 benzyna w moim QQ , w pewnym zakresie prędkości obrotowej słychać klepanie zaworów. Jest to spowodowane najprawdopodobniej długą jazdą na starym oleju przez poprzedniego właściciela.

Mechanik (spoza serwisu) ocenił, że trzeba będzie wymienić hydrauliczne popychacze a razem z nimi : łańcuch, napinacz i pompę oleju.

 

Dlatego mam pytanie, czy te elementy rozrządu można kupić również poza serwisem Nissana ?

 

Spytaj kolegę boom-er - napewno Ci doradzi gdzie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mechanik zdjął pokrywę i stwierdził, że 4 popychacze są do wymiany gdyż są "miękkie" - jak się wyraził.Oczywiście nie mozna wymienić tylko tych 4 lecz wszystkie 16. Twierdził również, że są to popychacze hydrauliczne, które pod wpływem ciśnienia oleju się "kodują". Rozrząd jest na łyńcuchu. Silnik ma przejechane 102 tys. Odgłosy z silnika słychać przy 2,2 tys. obrotów

 

Witam.

 

Ponawiam pytanie, gdzie można poza serwisem Nissana, kupić elementy rozrządu do QQ do silnika 16V o kodzie MR20DE 2,0

takie jak : hydrauliczne popychacze, łańcuch, napinacz i pompę oleju.

Edytowane przez Arek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do hurtowni typu Auto Land, Intercars, Fota, ale może być lipa i zostanie ASO

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mechanik zdjął pokrywę i stwierdził, że 4 popychacze są do wymiany gdyż są "miękkie" - jak się wyraził.Oczywiście nie mozna wymienić tylko tych 4 lecz wszystkie 16. Twierdził również, że są to popychacze hydrauliczne, które pod wpływem ciśnienia oleju się "kodują". Rozrząd jest na łyńcuchu. Silnik ma przejechane 102 tys. Odgłosy z silnika słychać przy 2,2 tys. obrotów

 

Witam.

 

Ponawiam pytanie, gdzie można poza serwisem Nissana, kupić elementy rozrządu do QQ do silnika 16V o kodzie MR20DE 2,0

takie jak : hydrauliczne popychacze, łańcuch, napinacz i pompę oleju.

Łańcuch i napinacz mogę załatwić,pompa oleju i popychacze to tylko Aso...Jak coś to priv;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek200 dzisja napisałem maila do NISSAN POLSKA żeby raz na zawsze rozwiązać temat regulacji zaworów w MR20DE a oto odpowiedz:

Szanowny Panie

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

 

W odpowiedzi na korespondencję elektroniczną z dnia 24 stycznia 2012 r., dotyczącą kontroli stanu luzu zaworowego w silnikach beznynowych MR20DE uprzejmie informuję, iż informacje zawarte w instrukcji użytkowania pojazdu są poprawne. W tym silniku jest ręczna regulacja zaworów (dokładnie: popychaczy). Jednakże bardzo rzadko powstaje potrzeba dokonywania takiej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Nie wiem czemu, ale moja wczorajsza odpowiedź na forum się nie zapisała. Więc powtórzę. Dziekuję wszystkim za porady i informacje. Sądzę, że bedę musiał zawitać do serwisu (który najprawdopodobniej potwierdzi ocenę mojego mechanika) i niestety będę musiał wyskoczyć z gotówki na uszkodzone elementy rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...