Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan P12 2.0 benzyna utrata mocy


Gość sylwcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze by było odczytać jaki błąd się pojawia, może któryś z czujników pada (wałka albo wału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś miałem coś podobnego. Na chwilę starcił moc, nierówno pracował i zapalił się check. Zwolniłem i przed zatrzymaniem wyszystko było OK. Otworzyłem maskę i nic nie było widać, ani słychać. Zgasiłem zapłon i odpaliłem spowrotem.

Wydaje mi się, że może to być cewka lub śweca i nie pali na jeden gar. Znajomy mi powiedział, że u niego też coś takiego się dzieje w Oplu Astrze, a jeździ na gazie. Podobno traci załon jak zaleje cylinder, po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu jest OK.

Ps: Niestety ja nie mam zagazowanego, jedynie PB95. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś miałem coś podobnego. Na chwilę starcił moc, nierówno pracował i zapalił się check. Zwolniłem i przed zatrzymaniem wyszystko było OK. Otworzyłem maskę i nic nie było widać, ani słychać. Zgasiłem zapłon i odpaliłem spowrotem.

Wydaje mi się, że może to być cewka lub śweca i nie pali na jeden gar. Znajomy mi powiedział, że u niego też coś takiego się dzieje w Oplu Astrze, a jeździ na gazie. Podobno traci załon jak zaleje cylinder, po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu jest OK.

Ps: Niestety ja nie mam zagazowanego, jedynie PB95. :)

Pada tobie któryś z czujników położenia (wałka lub wału) albo któraś cewka,

sprawdz jaki wyskakuje tobie błąd metodą błyskową (mimo ze nie pali się check engine) - zrobisz to w pare sekund na parkingu

ps. ja mialem podobne objawy w krotkim okresie czasu miałem uszkodzoną cewke, czujnik a potem okazalo sie ze i łańcuch rozciagnięty

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś byłem na kompie i kontroli silnika z osprzętem i błąd to: P0430 "Sprawność katalizatora (rząd 2) - za niskie". A więc podczas jazdy z podpiętym OBDII objawy nie chciały się ukazać. Jedyne co to sczytywane napięcie z "rzędu 2 - czujnik 2" waha się w granicy od 0,39V do 0,6V, a powinien się trzymać przy 0,6V-0,65V i tak się trzyma "rząd 1 - czujnik 2". Według mechanika to możliwy jest ten katalizator, lecz przy tych odczytach silnik nie powinno się jeszcze tak dziwnie zachowywać (opinia mechanika). Wymiana tego dwu-rzędowego katalizatora to mega drogi interes. Jednak mi powiedział żebym jeździł i jak zacznie się dławić żebym z tymi objawami podjechał to się podepnie i sprawdzi co jest rzeczywistą przyczyną, bo być może przyczyna tkwi gdzie indziej.

PS: Rozrząd jest OK nie rozciągnięty, cewki też OK i czujniki wału, wałka też OK.

 

Mieliście może taki kod błędu i jaki może być prawdziwy powód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ten sam kod błędu i cały czas świeci się check.Przyczyną może być katalizator z tym że ja jeżdżę cały czas na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem świece irydowe na standardowe które wcześniej wymieniłem po przebiegu 7 tys km i teraz ciągle chodzi jak ciągnik. Nawet po przegazowaniu chodzi jak traktor. Jutro wybieram się poraz 3 na odczyt bledu i diagnozę. Poprzednimi razy nigdy nie chciały się ujawnić objawy nierównej pracy silnika. Teraz jest to non stop. Macie może myśl co to będzie? Katalizator czy co innego?

Edytowane przez dziki-toy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ze po kłopocie ale drogo zapłaciłaś za tą cewkę używaną, ja kupiłem na miejscu za 70, na allegro dostaniesz za 30 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...