Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kłopot z klamkami


spyrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do współużytkowników:

Czy ktoś zna łatwy i skuteczny sposób na ciężko otwierające się klamki w drzwiach ?

Dokładnie chodzi o otwarcie drzwi, oczywiście !

W swoim Acenta z 2007 zauważyłem ten problem szczególnie z przodu, od strony pasażera. Ktoś postronny pomyślałby że drzwi są zamknięte na zamek. (Żonie się podoba, bo tylko ja umiem otwierać dla niej drzwi...)

Będę wdzięczny za podpowiedź gdzie i w jaki sposób muszę "pogłaskać", "dać jeść" :)

Pozdrawiam,

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przed zaaplikowaniem WD-40 proponuje przedmuchać naciągniętą klamkę sprężonym powietrzem aby usunąć drobiny piachu zwiększającego współczynnik tarcia (w sklepie komputerowym sprężone powietrze do czyszczenia klawiatury kosztuje ok. 11 zł) to powinno wydłużyć prawidłową pracę klamki po użyciu WD40.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 zadziała jak popstrykasz nim z obu stron przy naciągniętej klamce jak do otwierania. Kolega boom-er i ja sprawdzilismy-działa.

WD-40 i mu podobne specyfiki służą do smarowania gwinta w chwile odkręcania + oczyszczania pozostałości starych smarów i lekkiej rdzy. Jeśli go użyjesz jak mazidło, to musisz robić to często. Pamiętajmy że WD-40 ma składniki chemiczne - rozpuszczania produktów korozji.... Po korzystaniu z WD-40 należy jeszcze raz nasmarować właściwym smarem. :rolleyes2:

spyrek, wybór należy do ciebie.

http://www.autokosme..._wode,p330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przychylam sie do opini wegit. WD 40 służy do odkręcania zardzewiałych śrub a nie do poprawienia działania zamków. Środek ten tylko skutecznie wyczyści smar i zadziała doraźnie. Są specjalne smary do zamkow, niedrogie i działajace długo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Jak tylko przejdzie ten mróz to skorzystam ze wskazówek. Przychylam się do smaru bo kiedyś w Almerze posmarowałem sprayem zawiasy w drzwiach i miałem z nimi spokój.

Przy okazji potwierdzam właściwości i przydatność wazeliny technicznej. Nie tylko przy klemach akumulatorowych. Nasmarowane uszczelki drzwiowe, pod maską i pokrywy bagażnika otwierają się elegancko przy każdej - ZIMOWEJ - pogodzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...